„Zápasy proti kvalitním soupeřům nám sedí. Kluci bojovali a vítězství si zasloužili. Vždycky je ale potřeba i trocha štěstí,“ uvedl kouč Dubňan Petr Šabo.

Hráči Vlkoše museli zkousnout prohru ve finále poháru podruhé v řadě. Před dvěma lety padli v rozhodujícím utkání proti Dolním Bojanovicím 2:3. „Podruhé jsme se dostali do finále a podruhé jsme těsně prohráli. Mrzí nás to, ale sezona teprve začíná, neděláme z porážky velké závěry,“ přiblížil trenér Vlkoše Miroslav Čada.

Jeho svěřenci prohrávali po prvním poločase 1:3. Ve druhé půli sice vyrovnali, pět minut před koncem utkání ale zaznamenal vítěznou trefu dubňanský Dominik Hoch. „Ve druhém poločase jsme měli navrch. Soupeř se dostal snad jen jednou na naši polovinu. Bohužel jsme neproměnili šance, které jsme si vypracovali a dostali hloupé góly,“ mrzelo lodivoda Vlkoše.

Ten neskrýval rozhořčení z výkonu sudích. „Nechci se vymlouvat, ale nejslabším článkem na hřišti byl hlavní rozhodčí. V osmé minutě proti nám pískl penaltu, a když se o pár minut později stala obdobná situace na druhé straně, nedělo se nic. Na 1:3 pak soupeř zvýšil z rohu po faulu na gólmana,“ krčil rameny Čada.

Ultramaratonec a vodič Martin Neumann běhá s dětmi z hodonínského denního stacionáře Vlaštovka Centra pro rodinu a sociální péči.
Poprvé měl slzy v očích. Ultramaratonec z Hodonína běhá se sedícími kamarády

A výtky k výkonu rozhodčích měl i Šabo. „Hlavní arbitr zápas nezvládl, dělal velké chyby. Příště je potřeba, aby zápas pískal zkušený rozhodčí a ne mlaďoch, který je ze všeho vyvalený,“ měl jasno stratég Dubňan.

Naopak spokojení byli oba trenéři s diváckou kulisou. Do Milotic, kde se zápas hrál, dorazilo přes 300 příznivců. „Atmosféra byla výborná. Někteří kluci hráli před tolika diváky poprvé, takže si zápas užívali. A o to jde především,“ popsal Šabo.

Po závěrečném hvizdu zavládla na straně Dubňan vítězná euforie. „Vítězství jsme samozřejmě oslavili. Společně jsme se pobavili. Tak, jak to má vypadat, když se něco vyhraje. Padlo i nějaké pivečko a kořalka,“ smál se Šabo.

A pozadu nezůstali ani hráči Vlkoše. „Taky jsme slavili. Slavíme, i když se prohraje. Nemám klukům co vytknout. Bojovali a rvali se o vítězství do poslední chvíle,“ těšilo Čadu.

Oba kluby po zápase přispěly na dobrou věc. Odměna pro vítěze činila dvacet tisíc korun, poražený dostal o deset tisíc méně. Dubňany i Vlkoš peníze věnují fotbalovým klubům z Hodonínska, které zasáhlo ničivé tornádo. „K tomu jsme před dvěma týdny vybrali v benefičním utkání proti Miloticím dalších 60 tisíc korun. Peníze putovaly postiženým rodinám. S kluky jsme byli i osobně v Hruškách, kde jsme pomohli opravit střechu na rodinném domku. Je důležité vzájemně si pomáhat,“ dodal Čada.