Není sám. Stejný názor má také fotbalový expert Deníku Rovnost Libor Kopl. Poukázal na to, že tým z Veselska je v téměř totožném složení už několik sezon a mladí hráči postupně nabrali cenné zkušenosti. „Navíc se vrátil domů Lukáš Kočiš. Pokud se Vnorovy vyvarují zbytečných ztrát, může jim to letos vyjít,“ sdělil Kopl.

Ovšem pozor, zdolat bude potřeba řadu vyzyvatelů: hladoví jsou v Hodoníně nebo Dolních Bojanovicích. V odpovědích zazněly i Hovorany.

Třeba hodonínská rezerva divizního celku je v okresním přeboru nováčkema v kuloárech se o ní mluví jako o ambiciózním celku. „Je otázkou, jaký tam složí kádr. V Hodoníně se netají, že po třetí třídě chtějí vyhrát i okresní přebor. Pokud béčku vypomohou i kluci z divizního mužstva, může to klapnout,“ upozornil Kopl.

Šéf okresního fotbalového svazu Petr Kotásek však poukázal na případnou slabinu Hodonínských. Věk. „Jejich kádr je trochu starší. Uvidíme proto, zda vydrží a zda se mu budou vyhýbat zranění,“ zamýšlel se Kotásek. Stejně jako ostatní při výběru favorita letošní sezony zmínil Vnorovy. „Viděl jsem je na turnaji v Radějově, kde se mi moc líbily. Je to mladý a dobře doplněný tým,“ vysekl Kotásek poklonu celku z Veselska.

Tam se plánem na postup do vyšší soutěže netají. Sekretář klubu Marek Janoušek připomněl poslední tři ročníky, kdy tým skončil těsně pod vrcholem. Letos je proto cíl jasný: postup. „Ano, už je to jednoznačné,“ přikývl. Vnorovští chtějí čerpat ze svých největších předností – drajvu mladých hráčů a bolestivě získaných zkušeností. „Ty nám v minulé sezoně chyběly, kvůli čemuž jsme některé zápasy ztratily. Teď už by to mělo být jiné,“ doufá Janoušek.

Ten společně s kolegy dotahuje příchod již zmíněného Lukáše Kočiše, sestavu má vyztužit také gólman Michal Motyčka. „Oba z Vnorov pocházejí. Právě sázka na zdejší rodáky je naší filozofií,“ doplnil klubový sekretář. U odchodů je podle něj několik otazníků, kabinu A týmu ale poznávají někteří dorostenci i hráči rezervy.

Ačkoliv soutěž naplno začne teprve teď, o uplynulém víkendu se o předkrm postaraly celky Bukovan a Svatobořic. V předehrávce třetího kola si Bukovanští zastříleli, když přehráli soupeře 5:1. Domácí šli do vedení už v šesté minutě, kdy se trefil Rudolf Jelínek. Jedinou trefu hostů po pauze obstaral Luděk Baťa.