Právě Násedlovice jsou spolu s Radějovem a rezervou Dubňan nováčky, kteří v minulé sezoně zvítězili ve svých skupinách III. tříd. Přestože Moravan oslavil po dlouhých devatenácti letech postup do okresního přeboru, v letní přestávce řeší nepříjemné starosti. Ve funkci trenéra totiž skončil Zdeněk Hrdlička. „Nového trenéra zatím nemáme, neustále situaci řešíme. Zdeněk oznámil svůj konec předem, ale zatím se nám nepodařilo nikoho přivést. Mužstvo odehrálo už dvě přípravné utkání, v nichž bylo mužstvo vedeno provizorně,“ prozrazuje násedlovický funkcionář.

Fotbalisté Lanžhota (v bílých dresech) nestačili na favorizovaný Hodonín.
PODÍVEJTE SE: Hodonín v Mol Cupu porazil Lanžhot. Derby sledovalo 850 diváků

Z I. B třídy do okresu sestoupila Blatnice pod Svatým Antonínkem a z I. A třídy Vacenovice. Právě tam mělo vedení klubu v letní přestávce největší starosti. „Do okresu se vracíme přibližně po čtyřiceti letech, které jsme strávili v krajských soutěžích. Bohužel nám zestárli hráči a nepodařilo se přivést posily, proto jsme I. A třídu odhlásili. Začali jsme úplně od základů, skončilo spoustu hráčů, ještě ani nevím, s jakým kádrem budeme přesně soutěž začínat,“ netají sekretář vacenovického klubu Marian Steinhübel.

Post hlavního trenéra na rozdíl od Násedlovic už mají ve Vacenovicích vyřešen. „Vrátil se Petr Bezouška, který už ve Vacenovicích před pár lety trénoval. Bydlí ve Vracově, takže to k nám nemá daleko,“ praví sekretář.

Novému kouči budou v okresní soutěži scházet klíčové opory Vacenovic z posledních sezon. „Marián Rehák s Romanem Vallou se vrátili na Slovensko. Starší hráči oznámili, že už hrát nebudou. Oslovili jsme místní kluky, kteří u nás hrávali za béčko. Z venku jsme nikoho nového nepřivedli,“ odkrývá Steinhübel.

Martin Holek (vpravo) poslouchá pokyny kouče Pavola Švantnera.
Hodonín čeká v třetiligové premiéře doma Znojmo. Věříme si, hlásí kanonýr Holek

Velkým lákadlem pro fanoušky budou utkání dalšího nováčka z Radějova. Ten má na své soupisce totiž i hvězdného Tomáše Hořavu. „Zápasy s ním a bez něho jsou jako nebe a dudy. Hráči ho na hřišti cítí, neustále ho hledají a on dává naší hře myšlenku. Když s námi odehraje alespoň polovinu zápasů v přeboru, budeme rádi, ale chápu, že to má s dojížděním od Olomouce složitější,“ dodává jednatel radějovského klubu Miroslav Monček.