Nedělní duel silně ovlivnilo počasí. „Největší problém celého zápasu byl vítr, nedalo se moc hrát,“ pravil domácí kormidelník.

Ten byl s vývojem prvního poločasu spokojený. Moravský Žižkov po brankách Lukáše Svobody, Roberta Dvořáčka a Matěje Čeleše vedl po úvodním dějství 3:0. „V žádném případě ještě nebylo po zápase,“ podotkl Virág.

Fotbalisté Moravského Žižkova do jara vstoupí s iniciativou na podporu fair play.
Respekt a fair play. Fotbalisté Moravského Žižkova bojují proti agresi na hřišti

Nosislav totiž deset minut po změně stran snížila Tomášem Pláškem a zanedlouho na rozdíl jediné branky korigoval skóre Dalibor Brabec. „Měli jsme víc ze hry, Žižkov se nedostal skoro za půlku. Nebylo to ani náročné, dávali jsme si balony do nohy a měli spoustu šancí,“ uvedl nosislavský kapitán Slávek Rylich.

Osmdesát diváků ve zbytku zápasu další gól nevidělo a Moravský Žižkov tak zapsal v jarní části úvodní vítězství. „Chtěli jsme se na jaře chytnout, navíc máme nějaké plány a neradi bychom od nich upouštěli. Měli jsme v plánu hrát o postup, ale uvidíme, musíme situaci přehodnotit,“ tvrdil Virág.

Podle hostujícího kapitána chybělo Nosislavi k vyrovnání více klidu v zakončení. „Chtělo to víc citu a klidu, ne jenom hrát naslepo za každou cenu na bránu,“ tušil hostující fotbalista.

Břeclavští fotbalisté (v modrém) porazili 4:1 Humpolec.
FOTO: Břeclavi vystřelil první jarní výhru Kovařík. Nejlepší výkon, těšilo Víška

Po závěrečném hvizdu ještě vzbudil rozruch mezi oběma tábory hostující Andrii Tomashevskyi, který dal dle zápisu o utkání soupeři facku do oblasti obličeje a od rozhodčího uviděl červenou kartu. „Jeden mladý protihráč ho už v zápase provokoval, náš hráč si to po konci utkání nenechal líbit a dal mu facku. Bylo to jasné porušení pravidel, ale něco podobného bylo už během zápasu na opačné straně. U toho však nebyl rozhodčí a červená za to nebyla,“ dodal Rylich.

Moravský Žižkov má po patnácti odehraných kolech na pátém místě pětadvacet bodů a v příštím kole se představí v neděli od půl páté odpoledne na hřišti Přítluk/Lednice B. Nosislav je s osmnácti body jedenáctá a rovněž v neděli od půl páté odpoledne přivítá Hustopeče.

Moravský Žižkov – Nosislav 3:2 (3:0)
Branky: 28. Svoboda, 33. Dvořáček, 36. Čeleš – 55. Plášek, 61. Brabec.
Rozhodčí: Strouhal – Vymyslický, Sláma.
ŽK: Hložek, Strýček, Svoboda – Tomashevskyi.
ČK: Tomashevskyi (po utkání).
Diváci: 80.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...