Kluby samotné dlouho nevěděly, jak to s pohárem dopadne. „Ve všem byl obrovský zmatek. Nejprve jsme od starších funkcionářů z Okresního fotbalového svazu dostali pokyny, že pohár bude. Domluvili jsme si tedy termín semifinálového utkání. Pak se k nám ale dostala informace, že je pohár oficiálně zrušený. Vznikl velký komunikační šum,“ popisuje vedoucí mužstva a hráč rezervy Dubňan Aleš Hartman.

Ten nakonec s týmem k semifinálovému duelu nastoupil. „Dohodli jsme se, že semifinále uspořádáme neoficiálně jako přípravné zápasy. S tím, že týmy, které vyhrají, půjdou do finále poháru,“ vysvětluje Hartman.

Jiří Dekař se ujal divizního Bzence.
Nechci, aby můj odchod působil jako zdrhnutí, říká po přesunu do Bzence Dekař

Finále bylo na programu o týden později, nakonec se ale přesunulo na červenec. „Na klubové schůzi jsme se dohodli, že podpoříme nový výbor Okresního fotbalového svazu a odsouhlasili posun finálového zápasu. Teď si máme s Vlkošem domluvit termín. Zatím to vypadá na víkend 17. nebo 25. července,“ přibližuje hráč Dubňan.

V novém termínu už by se utkání mělo odehrát pod záštitou Okresního fotbalového svazu. „To už snad bude finále se vším všudy. Doufám, že přijde hodně diváků, když bude vše oficiální,“ přeje si Hartman.

V semifinále porazila rezerva Dubňan nastupující ve III. A třídě 4:3 Vnorovy, které hrají okresní přebor. „S vítězstvím jsme popravdě ani nepočítali. Vnorovy ale byly nervózní a my jsme nad nimi měli v zápase pořád o gól navrch. Hru jsme jim znepříjemnili. Zápas byl velmi náročný, díky větší efektivitě jsme ho ale zvládli. Pak následovala postupová oslava,“ říká s úsměvem stálice Dubňan.

Úspěšný hodonínský zápasník Filip Bartošík se svým trenérem Lubomírem Jurmanem.
Tornádo mu sebralo střechu nad hlavou. Zápasník Bartošík byl na ME pátý

Ve druhém semifinále porazil Vlkoš nastupující v okresním přeboru Žeravice z III. B třídy vysoko 8:2. „S Vlkošem jsme odehráli pár přípravných utkání a víme, že jsou dobří. Do zápasu půjdou jako favorit, ale věřím, že jim hru znepříjemníme. Máme povolené nasadit dva kluky z A týmu (A tým Dubňan nastupuje v I. A třídě – pozn. red.), tak toho využijeme, když už jsme došli tak daleko. Doufám, že půjde o rozdílové hráče, kteří nasází třeba pět branek,“ burcuje Hartman.

A věří, že díky zápalu může jeho tým soupeře z vyšší soutěže porazit. „Když zapojíme srdíčko a bojovnost, tak můžeme vyhrát,“ dodává.