V kyjovské Sklárenské hale bylo v sobotu odpoledne na programu nejprve utkání o třetí místo, v němž Hráči kopané porazili 9:4 Zweigeltrebe. „Hráči kopané se zlepšovali každým hracím dnem. V sobotu odehráli skvělý zápas, podpořený o výborný výkon gólmana Nikla, jenž byl vyhlášen nejlepším gólmanem ligy. Od začátku byli jednoznačně lepší, dávali góly a kontrolovali hru. Celek Zweigeltrebe nechytl úvod zápasu a v sedmnácti minutách čtyřikrát inkasoval. Poté se sice dostal do hry, ale famózní Nikl v brance soupeře své mužstvo držel. Hráči kopané trestali z rychlých brejků a žádné drama nepřipustili," ohlédl se za duelem šéf ligy.

Následující finále přilákalo do hlediště 250 diváků, kteří viděli jasnou výhru Leseb 7:3 nad týmem Kuků Vopálených. „Nejočekávanější duel letošního ročníku měl od začátku jasného lídra. Lesby táhli ve finálovém duelu Martin Vaďura a Luboš Janík, oba zaznamenali hattrick. Do vedení se favorit dostal už v první minutě a svůj náskok postupně navyšoval. Utkání měl pod kontrolou a turnaj vyhrál naprosto zaslouženě," uznal Čada.

Obránce Hodonína Ondřej Sukup (v červeném) při utkání s rezervou Slovácka.
Česká liga se vrací. Každý rok je kvalitnější, tvrdí hodonínský bek Sukup

S týmovým výkonem v rozhodující bitvě byl spokojen i kapitán vítězného týmu. „Byl to dobrý zápas z obou dvou stran. Připomínalo mi to vzájemný duel ze základní části, ale teď to mělo ještě větší náboj, protože šlo o finále. Před covidem jsme vyhráli základní část a pak jsme vyletěli ve čtvrtfinále. Role favorita nám příliš nesvědčí, ale tentokrát jsme ji zvládli," přiznal Lukáš Podrazil.

Ten se svými spoluhráči úspěch řádně oslavil. „Bylo to hodně bujaré. Hned po předání cen jsme to odstartovali pivkama v kabině, potom jsme se přemístili do Veselí nad Moravou na Kaféčko, kde jsme do pozdních hodin slavili jak se patří," smál se kapitán.

FINÁLE
LESBY - Kuci vopálený 7:3 (4:1)
Góly: 3x Vaďura Martin, 3x Janík Luboš, Čajka Ondřej - Pernica Libor, Macek Tomáš, Šmahaj David
O 3.MÍSTO
Zweigeltrebe - HRÁČI KOPANÉ 4 - 9 ( 2 - 6 )
Góly: 2x Molek Lukáš, Kupčík Lubomír, Jankůj Dominik - 3x Dobeš Robin, 2x Juřica Dan, 2x Antoš David, Nedvědický Jindřich, Komínek Radek

KONEČNÉ POŘADÍ
1. LESBY
2. KUCI VOPÁLENÝ
3. HRÁČI KOPANÉ
4. ZWEIGELTREBE
5. YOUNG BOYS
6. BEASTIE BOYS

NEJLEPŠÍ STŘELEC
Lukáš Možíš - ZWEIGELTREBE: 23 gólu
NEJLEPŠÍ BRANKÁŘ
Libor Nikl - HRÁČI KOPANÉ