Nejnapínavější situaci před víkendovými zápasy nabízí nejvyšší okresní soutěž, tedy okresní přebor. První Vlkoš i druhá Blatnice pod Svatým Antonínkem mají shodně osmapadesát bodů, přičemž Vlkoš má se svým konkurentem lepší bilanci vzájemných zápasů. Vlkoš má postup do I. B třídy ve svých rukou, v neděli však musí vyhrát na hřišti Radějova. „Zatím počítáme s tím, že z okresního přeboru postoupí jeden tým,“ prozradil Polák.

Blatnice, která hostí v sobotu na domácím hřišti Vacenovice, má teoretickou šanci na postup i ze druhého místa. „O tomto však nerozhoduje, kolik týmů sestoupí z kraje do našeho okresu, ale jestli se z I. B třídy odhlásí ještě někdo kromě dvou sestupujících mužstev,“ vylíčil člen STK.


Načítám výsledky …
Fotbalisté Kozojídek (v zeleném) po výhře nad Strážnicí oslavili postup do I. A třídy.
VIDEO: Bujaré oslavy v Kozojídkách. Jízda na koních, mužský sbor a doutníky

Sestup z okresního přeboru se s ohledem na tři skupiny III. třídy týká tří mužstev. Nejvyšší okresní soutěž s jistotou opouští poslední Hovorany, třináctý Lipov a dvanácté Vacenovice. Klidný však nebude ani celek, který skončí na jedenácté příčce. „Pokud z I. B třídy sestoupí do hodonínského okresu dva celky a z okresního přeboru postoupí pouze jeden, do III. třídy sestoupí i jedenácté mužstvo,“ vysvětlil Polák.

Možným sestupem jsou tak ohroženy celky jedenácté Hroznové Lhoty B, desátého Radějova a devátého KEN Veselí.

Fotbalisté Šardic (v bílém) porazili 2:1 Ždánice.
PODÍVEJTE SE: Fotbalisté Šardic porazili Ždánice a drží postupové naděje

Naopak jistotu postupu do okresního přeboru si již vybojovali vítězové A skupiny III. třídy z Vracova a vítěz B skupiny III. třídy z Nenkovic. Ve skupině C rozhodne o vítězi až závěrečné kolo, neboť první Kněždub má stejný počet bodů jako druhá rezerva Bzence. „Při rovnosti bodů rozhoduje o postupujícím lepší vzájemný zápas, který v tomto případě hraje pro Kněždub,“ netajil funkcionář.

Druhý celek z C skupiny III. třídy má však teoretickou šanci na mimořádný postup. „Postupový klíč je daný, postupuje jeden tým. Ale může dojít na mimořádný postup, když se z okresního přeboru některý účastník odhlásí. Tím pádem by druhý celek ze III. tříd, který bude mít nejvyšší počet bodů, postoupil mimořádně,“ potvrdil Polák.


Načítám výsledky …

Podle posledních zpráv však žádný ze současných celků okresního přeboru o odhlášení neuvažuje. „Zatím informace o případném odhlášení nemám. Uzávěrka přihlášek pro příští ročník je v pondělí, potom se uvidí,“ uzavřel člen komise.