Nejnapínavější situaci před víkendovými zápasy nabízí nejvyšší okresní soutěž, tedy okresní přebor. První Vlkoš i druhá Blatnice pod Svatým Antonínkem mají shodně osmapadesát bodů, přičemž Vlkoš má se svým konkurentem lepší bilanci vzájemných zápasů. Vlkoš má postup do I. B třídy ve svých rukou, v neděli však musí vyhrát na hřišti Radějova. „Zatím počítáme s tím, že z okresního přeboru postoupí jeden tým,“ prozradil Polák.

Blatnice, která hostí v sobotu na domácím hřišti Vacenovice, má teoretickou šanci na postup i ze druhého místa. „O tomto však nerozhoduje, kolik týmů sestoupí z kraje do našeho okresu, ale jestli se z I. B třídy odhlásí ještě někdo kromě dvou sestupujících mužstev,“ vylíčil člen STK.


Načítám výsledky ...
Fotbalisté Kozojídek (v zeleném) po výhře nad Strážnicí oslavili postup do I. A třídy.
VIDEO: Bujaré oslavy v Kozojídkách. Jízda na koních, mužský sbor a doutníky

Sestup z okresního přeboru se s ohledem na tři skupiny III. třídy týká tří mužstev. Nejvyšší okresní soutěž s jistotou opouští poslední Hovorany, třináctý Lipov a dvanácté Vacenovice. Klidný však nebude ani celek, který skončí na jedenácté příčce. „Pokud z I. B třídy sestoupí do hodonínského okresu dva celky a z okresního přeboru postoupí pouze jeden, do III. třídy sestoupí i jedenácté mužstvo,“ vysvětlil Polák.

Možným sestupem jsou tak ohroženy celky jedenácté Hroznové Lhoty B, desátého Radějova a devátého KEN Veselí.

Fotbalisté Šardic (v bílém) porazili 2:1 Ždánice.
PODÍVEJTE SE: Fotbalisté Šardic porazili Ždánice a drží postupové naděje

Naopak jistotu postupu do okresního přeboru si již vybojovali vítězové A skupiny III. třídy z Vracova a vítěz B skupiny III. třídy z Nenkovic. Ve skupině C rozhodne o vítězi až závěrečné kolo, neboť první Kněždub má stejný počet bodů jako druhá rezerva Bzence. „Při rovnosti bodů rozhoduje o postupujícím lepší vzájemný zápas, který v tomto případě hraje pro Kněždub,“ netajil funkcionář.

Druhý celek z C skupiny III. třídy má však teoretickou šanci na mimořádný postup. „Postupový klíč je daný, postupuje jeden tým. Ale může dojít na mimořádný postup, když se z okresního přeboru některý účastník odhlásí. Tím pádem by druhý celek ze III. tříd, který bude mít nejvyšší počet bodů, postoupil mimořádně,“ potvrdil Polák.


Načítám výsledky ...

Podle posledních zpráv však žádný ze současných celků okresního přeboru o odhlášení neuvažuje. „Zatím informace o případném odhlášení nemám. Uzávěrka přihlášek pro příští ročník je v pondělí, potom se uvidí,“ uzavřel člen komise.