Po skončení filmu, který začíná v sedmnáct hodin, bude od 19.30 následovat beseda se známými okresními fotbalovými činovníky, bývalými hráči a trenéry.

Moderátorem je známý brněnský sporťák Ondřej Tomek, mezi pozvanými hosty jsou předseda OFS Hodonín a někdejší mezinárodní rozhodčí Antonín Kordula, jeho předchůdce, známý ratíškovický podnikatel a funkcionář Petr Kotásek. Společně s nimi přiblíží návštěvníkům kina dění v nižších soutěžích také bývalí vynikající fotbalisté a kamarádi František Kordula a Petr Vyškovský.

„Všichni si mohou v kinobaru dát pivo a párek, tak jak tomu je zvykem na stadionu. Prostory totiž ozdobí dresy, různé propriety. Dekorace budou tematické. Chceme, aby se nejen fotbaloví fanoušci cítili jako na svém oblíbeném hřišti, stadionu,“ vysvětluje dramaturg Kina Svět Patrik Soroka.

Do kin míří snímek Vyšehrad: FylmDo kin míří snímek Vyšehrad: FylmZdroj: Bioscop

Velký sál má kapacitu 209 diváků, do středečního poledne zbývala na sobotní podvečer ještě asi polovinu lístků.

O film, který byl natočen už v roce 2020, ale kvůli pandemii vstoupil do českých kin se zpožděním až 14. dubna, je velký zájem. „I u nás se na něj chodí,“ potvrzuje Soroka.

Tvůrci filmu s názvem Vyšehrad: Fylm slaví veliký úspěch. Návštěvnost byla doslova rekordní. Napříč Českou republikou se během prvních dvou dní přišlo podívat více než 204 tisíc lidí!

Nové osudy kontroverzního fotbalisty Laviho z internetového seriálu Vyšehrad se tak zařadily na třetí místo statistiky nejúspěšnějších startů domácích titulů.

Snímek, který se momentálně promítá ve více než dvou stech českých kinech, navazuje na oblíbený, velmi nekorektní internetový seriál Vyšehrad z roku 2016, ve kterém se v hlavních rolích blýskli herci Jakub Štáfek, Jakub Prachař, Jiří Ployhar, Jaromír Nosek a další.