„Seminář byl primárně určen pro rodiče dětí, kterým byly poskytnuty informace například ohledně stravování, spánku, vývoje a podpoře svých ratolestí, protože právě oni jsou těmi nejdůležitějšími osobami pro své děti. Doufáme, že si z toho každý odnesl co nejvíce a společně půjdeme tím správným směrem,“ prohlásil šéftrenér mládeže Slavoje Rohatec Jakub Rezek.

Hlavním hostem a přednášejícím byl lektor trenér FAČR a mentor Slávek Ondra.

Držitel nejvyšší UEFA PRO licence v minulosti vedl jak ligové dorostenecké týmy, tak i tým trenérů v roli jejich šéftrenéra. Bývalý mládežnický reprezentant působil ve Zbrojovce Brno či Líšni.

Poslechnout si známého odborníka přišli nejen rodiče dětí, které navštěvují místní fotbalový klub, ale i trenéři všech kategorií působící v Rohatci a členové výkonného výboru TJ Slavoj Rohatec pod vedením předsedy Lukáše Hřebačky. Za stůl však zasedli také funkcionáři a nadšenci z Velkých Bílovic, Sudoměřic, Petrova či Hodonína. „FAČR tuto činnost v rámci vzdělávání nabízí zdarma,“ upozorňuje Rezek.

Hodonínští fotbalisté remizovali 1:1 se slovenskou Belušou.
PODÍVEJTE SE: Hodonín s posilou ze Slovácka remizoval se slovenskou Belušou

Ten je rád, že rohatečtí trenéři jdou tím správným směrem a příkladem ostatním, o nové metody vzdělávání se zajímají. „Mimo to se všichni během půl roku proškolili na licenci  FAČR C a chtějí dál ve svém vzdělávání pokračovat. Další jejich úrovní by měla být licence UEFA C,“ říká Rezek.

V klubu dlouholetého účastníka jihomoravské I. A třídy se rozhodli jít společnou cestou a věnovat velké úsilí hlavně mládeži. „Podle všeobecného názoru společnosti, zejména té odborné po sportovní stránce, byla zanedbávána a to především i v součinnostech a nastavení s mateřskou a základní školou,“ míní Rezek.

V rohateckém kulturním domě se ve středu uskutečnil interaktivní seminář, který byl určen zejména rodičům dětí, které navštěvují místní fotbalový klub TJ Slavoj. Vedl jej známý trenér Slávek Ondra.V rohateckém kulturním domě se ve středu uskutečnil interaktivní seminář, který byl určen zejména rodičům dětí, které navštěvují místní fotbalový klub TJ Slavoj. Vedl jej známý trenér Slávek Ondra.Zdroj: Roman Pecha

„Byť je Rohatec malou obcí a Slavoj stejně velkým klubem, na tomto všem budeme do budoucna ve velkém úsilí pracovat. Naším cílem je ukazovat a vést děti k aktivnímu způsobu života. Jestli se rozhodnou pro fotbal, hokej, atletiku či jiný sport je úplně jedno, ale základem je, aby si vytvořily lásku ke sportu všeobecně, a tak jim bylo již od raného věku dopřáno možnost vést i zdravý životní styl,“ dodává Rezek.

V rámci semináře pak trenér rohateckého dorostu Ladislav Netopil odprezentoval přítomným program mezinárodních turnajů, které se v moderním areálu Cihelny konají v květnu a červnu.