Postup do krajské soutěže přitom v předsezonních cílech nebyl. „V létě jsme museli po odchodu několika hráčů mužstvo doplnit, což se nám viditelně podařilo. Kádr stále budujeme z vlastních odchovanců či hráčů z blízkého okolí, kteří prošli našimi mládežnickými týmy,“ vysvětlil funkcionář.

Mentor mladých hráčů je zkušený fotbalista Václav Matula, který ve dvanácti duelech nastřílel devět gólů. „Vašek je rodák z Dambořic, který sice bydlí v Násedlovicích, ale je to velká klubová persona. Prošel Šardicemi, Hodonínem, Bzencem, přestože není nejmladší, na okresní přebor je stále nadstandardní hráč,“ vyzdvihl Konečný pětatřicetiletou oporu.

Slovinský bek Luka Zorko (v bílém) opouští SHKM Baník Hodonín.
Novoroční ztráta. Hokejový Baník opouští slovinský obránce Zorko

Matula má podle něj velký vliv na kolektiv. „Dokáže na tréninku i v zápase kluky strhnout. Dlouhé roky jsme bojovali s nízkými účastmi na trénincích, nyní se to zlepšilo. Samozřejmě to jde ruku v ruce s povedenými výsledky v podzimní části,“ podotkl předseda.

Kromě prvního místa v soutěži vládne zástupce Dambořic i tabulce kanonýru. Dvacetiletý Pavel Svoboda nastřílel ve třinácti zápasech hned třináct branek. „Je to jeden z našich odchovanců a velkých talentů. Věděli jsme o jeho obrovském potenciálu, jen ho potřeboval probudit. Už v dorostu podával dobré výkony, ale teď se i díky kvalitě mužstva prosazoval,“ zdůraznil Konečný.

Sokol se pyšní se čtyřiapadesáti vstřelenými góly nejlepší ofenzivou v soutěži a s pouhými sedmi obdrženými i nejlepší obranou. „Skóre je pro nás dobrá vizitka. Několikrát jsme vyhráli jednoznačným výsledkem,“ připomněl předseda výhry 7:1 nad Starým Poddvorovem či 6:0 nad Vlkošem.

První místo, na kterém Dambořice přezimovaly, je zařadilo do jarní bitvy o postup. „Jaro bude dlouhé, stát se může cokoliv, ale je to jen na nás,“ věděl dobře Končený.

V případě úspěchu by Sokol zažil historický postup do krajské soutěže. „Co vím od pamětníků, B třída se v Dambořicích ještě nehrála. Okresní přebor byl vždycky pro Dambořice strop,“ netajil šéf klubu.

Matěj Prčík (uprostřed s číslem 4) slaví gól českého národního týmu.
Euforie u Prčíků. Hodoňáci míří na semifinále dvacítek do Švédska

Zimní přípravu odstartuje lídr okresního přeboru ve třetím lednovém týdnu. „Máme naplánovaných pět přípravných zápasů. Narazíme například na Šardice, Ždánice nebo Chrlice,“ jmenoval Konečný.

S jakým kádrem vstoupí Dambořice do přípravy? „O žádných odchodech nevím. Doufám, že mužstvo bude pokračovat ve stejném složení. Uvažujeme o příchodu jednoho kvalitního hráče, ale ještě nemůžu říct, jestli to vyjde,“ uzavřel.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...