Dočasné přístřeší dokážou v případě potřeby poskynout až padesáti lidem. „Zatím možnosti využili jen dva lidé s tím, že v noci spali ještě v Hruškách a využít naše ubytování mají až v pátek. Uvidíme, kolik lidí přibude ještě během dne,“ uvedla v pátek dopoledne správkyně areálu a koordinátorka pomoci Libuše Lucová.

Iniciativa přitom vznikla záhy po řádění katastrofy. „Vzešlo to od našeho předsedy, který je sice momentálně na služební cestě, ale spojili jsme se,“ přiblížila Lucová.

Fotbalový stadion v Hodoníně přišel o umělé osvětlení i střechu tribuny.
Ředitel fotbalistů Hodonína: Světla i střecha jsou pryč, pomáháme ale kamarádovi

Česká hokejová reprezentace spolu se svazem pošle obcím na jihu Moravy milion korun. Většinu částky vynesla sbírka mezi reprezentanty a členy realizačního týmu.

„Chci poděkovat kapitánovi Janu Kovářovi, který nás dnes ráno kontaktoval, že se hráči vzdají významné části odměn z mistrovství světa a abychom tyto prostředky poslali na účty zasažených obcí,“ uvedl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

S pomocí přispěchali také fanoušci Komety ze sdružení Modrobílí, kteří vyhlásili sbírku s názvem Pomoc Moravě. Lidé mohou přispívat na transparentní účet 2300669813/2010. V pátek odpoledne už bylo na účtu podle informací od sdružení přes půl milionu korun.

„Pojďme pomoct i po hmotné stránce. Můžete nám donést uklízecí prostředky jako hrabě, smetáky, spacáky, polštáře, deky, oblečení, hygienu, trvanlivé potraviny,“ stojí na jejich faceboovkých stránkách s tím, že zájemci mohou požadované potřeby nosit na adresu Kopečná 7 v Brně.

Padesáti tisíci přispěly na pomoc postiženým obcím hokejové Vítkovice. Pomoci hrůzně zasažené oblasti hodlá také fotbalový svaz. „Řešíme, jakým způsobem by se dalo zasažené oblasti pomoci," řekl Deníku tiskový mluvčí fotbalové asociace Michal Jurman.

Sbírku na opravu poničeného atletického stadionu v Hodoníně vypsal tamější Atletický klub. Prudká bouře ničila tamější stadion, na němž se v neděli měl konat krajský šampionát. Ten byl ještě ve čtvrtek večer zrušený.