Podle něj se v čele udrží Ždáničtí, kteří sice nejsou nejofenzivnějším týmem přeboru, opřít se však mohou o skvělou obranu. Celek ze severu Hodonínska dosud prohrál pouze jednou; v šestém kole na něj vyzrál Ježov brankou Davida Ingra. Ježovští na favority vůbec umějí. Teď o víkendu si vyšlápli i na Bojanovice, které obrali o bod díky remíze 1:1. „Ždánice mají náskok, navíc velmi zkušený tým s pár individualitami, které to už zvládnou,“ je přesvědčený Kopl.

Pro soupeře nejnebezpečnější hrozbou se pyšní Vnorovy mající ve svém středu kanonýry Michala Kočiše a Dominika Zachara. K překonání padesátibrankové hranice stačilo Vnorovským šestnáct duelů. „Že jsou v popředí, mě vůbec nepřekvapuje. Projevuje se u nich dlouhodobá práce nejen Marka Janouška s mládeží. Dost kluků je třeba ve Slovácku, což není náhoda. Na další postup i úspěch si ale budou muset ještě počkat. Podle mě jim chybí více zkušeností a možná trochu pokory před papírově slabšími soupeři. Vnorovy dost bodů poztrácely zbytečně. Navíc s týmy, které měly přehrát,“ komentuje Libor Kopl výsledky Vnorovských.

Útočnou hrou se rády baví také Dolní Bojanovice, kterým se velmi vydařil vstup do jara. V úvodních třech zápasech nastřílely jedenáct gólů. „Kluci makají a přistupují zodpovědně k přípravě. Také je vidět, že si sedí i po lidské stránce, tudíž mají dobrý kolektiv. To všechno se pak odráží na jejich výsledcích,“ říká jeden z fanoušků a obyvatel obce Rudolf Pulkrábek, jehož bratr Pavel nastupuje v záloze.

A forvard Bojanovických Vladimír Blaha potvrzuje: „Parta je u nás skvělá.“

Pakliže si všechny tři celky udrží formu, klíčovým se může stát třiadvacáté kolo, kdy se na trávníku potkají Ždánice s Dolními Bojanovicemi. V tom šestadvacátém na sebe pak narazí Bojanovičtí a Vnorovy. „Bude to zajímavé, ale jinak si myslím, že úroveň soutěže šla hodně dolů. Rozhodně víc jsem čekal od Žarošic, Svatobořic, Hovoran i Mikulčic, které nedávno hrávaly krajské soutěže a teď se v okrese trápí,“ upozornil Libor Kopl na mužstva prožívající špatné období.