Třicetiletý forvard poslal domácí tým do vedení už v deváté minutě a o tři minuty později přidal druhý gól. Hattrick zkompletoval po změně stran svou šestnáctou brankou v sezoně. „Vždycky to může být lepší, ale jsem spokojený. Nastupuju v útoku spolu s Davidem Vaňkem, jelikož je nejlepší střelec soutěže, každý si hlídá víc jeho,“ řekl kanonýr víkendu.

Spolupráci se zkušeným Vaňkem si Janík chválí. „Díky němu mám pak víc prostoru pro sebe. V žádném případě nejsme jeden pro druhého konkurence. Hrajeme spolu už přes patnáct let, rozumíme si a hodně si pomáháme,“ přiznal.

Větší radost než ze svých branek měl kanonýr Deníku z trefy spoluhráče Jana Tománka. „Je to rodící se legenda blatnického fotbalu," ocenil sedmnáctiletého fotbalistu.

Fotbalisté Blatnice pod Svatým Antonínkem (v bílém) přezimují na druhé příčce okresního přeboru Hodonínska.
Blatnice stabilizovala kádr. Cíl je potrápit Vlkoš, nabádá hrající předseda

I když Blatnice pod Svatým Antonínkem v jarním šlágru doma podlehla Vlkoši 4:6, klopýtnutí lídra (prohry 1:2 s Petrovem a 2:3 Dambořicemi – pozn. red.) Blatnice využila a dotáhla se k němu na rozdíl dvou bodů. „Do konce sezony zbývá ještě moc zápasů, určitě není nic rozhodnutého. Vlkoš teď ztratil, jsme na koni, ale příliš to neprožíváme,“ neskrýval Janík.

Postup do krajské soutěže není pro celek z Veselska priorita. „Pro nás je důležité, aby se nikdo nezranil, abychom mohli dohrát sezonu v klidu. Když se podaří první místo, bude to skvělé, když se nepodaří, nic se neděje,“ tvrdil odchovanec Blatnice.

Ten byl i u loňského pádu z I. B třídy do okresního přeboru. „V okrese se začalo vyhrávat a všichni dostali zase do fotbalu větší chuť. Navíc jsme kromě gólmanů všichni místní, v kabině je skvělá parta,“ vysvětluje Janík úspěšnou sezonu.

Fotbalisté Vnorov (v červeném) porazili v derby Veselí nad Moravou 2:1.
OBRAZEM: Vnorovy ukončily sérii bez výhry. V derby těsně porazily Veselí

Rodák z Blatnice pod Svatým Antonínkem je svému klubu věrný, ve své kariéře nikdy nehrál v jiném dresu. „Párkrát bylo ve hře angažmá v jiném klubu, ale vždycky jsem se rozhodl pro Blatnici. Chtěl jsem hrát s kluky, které znám. Už se ani v jiném klubu nevidím, dohraju si to v poklidu tady,“ slíbil.

Kanonýr uplynulého víkendu je velký fanoušek Barcelony. „Sleduju španělskou ligu, protože fandím Barceloně. Nadějně teď vypadá i návrat Lionela Messiho, doufám, že to vyjde,“ dodal.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...