Mrzela ho především domácí prohra 0:1 s Miloticemi a remíza 1:1 na hřišti aktuálně předposlední Velké nad Veličkou. „Stejně tak jsme doma ztratili po remíze s Rohatcem. Nechali jsme se uspokojit šesti výhrami v úvodu sezony. Mysleli jsme si, že to na hřišti půjde samo. Prošli jsme útlumem a nastartovali se až výhrami v posledních dvou kolech,“ přiblížil zkušený stratég, který mužstvo převzal po skončení minulé sezony.

Zatímco na jaře prošlo přes ratíškovickou obranu třiatřicet branek, v podzimní části už jen třináct, tedy nejméně v celé soutěži. „Sledoval jsem kluky už na jaře, kdy dostávali strašně moc gólů. Upozornil jsem je na to a začali jsme na obraně pracovat. Není náhoda, že jsme dostali nejmíň branek v soutěži. Kvalitu ale máme i směrem dopředu,“ připomněl Zemánek.

V ofenzivě spoléhá především na útočné duo Jakub Bábíček a Tomáš Voříšek, které na podzim nasázelo 22 z 32 branek mužstva. „S Tomášem spolu hrajeme celý život. Od přípravky až po áčko, kde jsme se po odchodu z Ratíškovic na čas rozdělili a teď zase setkali. Na hřišti se skvěle doplňujeme,“ těšilo Bábíčka, který je se třinácti brankami třetím nejlepším střelcem soutěže.

Ratíškovický podzim
Pozice: 3. místo, 29 bodů, skóre 32:13
Bilance doma: 4 výhry, 1 remíza, 1 prohra
Bilance venku: 5 výher, 1 remíza, 1 prohra
Nejlepší střelci: Jakub Bábíček (13 branek), Tomáš Voříšek (9 branek)


Přes zimu chce ratíškovický lodivod zapracovat na efektivitě ostatních hráčů. „Další kluci v ofenzivě dávají minimum gólů, to se musí změnit. Když nám vinou zranění chyběl Tomáš Voříšek, všechno stálo na Kubovi Bábíčkovi. V útoku přitom máme řadu kvalitních hráčů. Po zranění by se navíc mohl vrátit Tomáš Vacenovský. Chci, ať mužstvo dává víc branek a fotbal diváky baví,“ přál si Zemánek.

Po letní obměně kádru další hráčské změny neplánuje. „Doufám, že do přípravy půjdeme ve stejném složení. Mluvil jsem s většinou hráčů a nemám signály, že by chtěl někdo odejít. Chceme kádr ustálit a vyvarovat se absencí,“ řekl bývalý trenér Mutěnic.


O cíli pro jaro má jasno. „Chceme se porvat o první místo a postup. Nebudeme si dělat alibi, že nám stačí třetí nebo čtvrtá příčka. Kdo dělá fotbal, má mít maximální ambice. Ratíškovicím by krajský přebor slušel. V I. A třídě je sice mnohem víc derby, ale ambice hráčů a trenérů musí být nejvyšší,“ burcoval bývalý prvoligový fotbalista.

Speciální motivaci vybojovat postup do krajského přeboru má útočník Bábíček. „I. A třídu jsem vyhrál už dvakrát, takže bych zkompletoval hattrick. Člověk hraje fotbal proto, aby vítězil, motivace mi neschází,“ usmíval se ratíškovický snajpr.