Generální sekretář Fotbalové asociace České republiky Jan Pauly sice informoval jednotlivé okresní svazy, že na valné hromady se vztahuje výjimka z omezení pohybu osob, ovšem aktuální situace není pro pořádání takové akce ideální. "Už jsme měli zajištěné antigenní testy, lékaře i sestry. Nakonec jsme se však rozhodli valnou hromadu opět odložit. Konzultoval jsem to s lékaři i s předsedou krajského svazu Vladimírem Kristýnem. V dokumentu pana Paulyho se píše o účasti padesáti lidí, ale nás by tam bylo přibližně osmdesát, navíc řada z nás už je v pokročilejším věku. Názory byly různé, někdo akci chtěl uspořádat, někdo ne. Nakonec nám to přišlo jako příliš riskantní," uvedl současný předseda OFS Hodonín Petr Kotásek, jehož na nadcházející valné hromadě zřejmě čeká ostrý souboj s protikandidátem Antonínem Kordulou.

Kdy k tomuto duelu dvou ratíškovických rodáků dojde, je zatím nejisté. "Úplně nejpozdějším termínem je pro nás patnáctý duben. Chtěli bychom ale vyhovět panu Kristýnovi, protože ten by chtěl uspořádat krajskou valnou hromadu na konci března. Proto uděláme maximum, abychom se sešli ještě předtím, pokud nám to aktuální situace jen trochu dovolí," doplnil Kotásek.

V nejistotě žijí všechny fotbalové kluby na Hodonínsku, které neví, zda jim bude vůbec umožněno dohrát probíhající sezonu. Jisté už ale je, že to nebude v původních hracích termínech. Z důvodu nevyhovující epidemiologické situace rozhodla STK OFS Hodonín o zrušení současné termínové listiny pro jarní část soutěžního ročníku 2020/2021. O nových termínech utkání budou kluby informovány po rozhodnutí vládních orgánů.