Ve fotbale jsou někdy situace, že když přiznáte pravdu, zároveň tím „poškodíte“ svůj tým a soupeře naopak zvýhodníte. Ale ve skutečnosti byste měl být za hrdinu. Řeč je o činech fair play. V dnešním fotbale jsou už k vidění spíše zřídkakdy. Většinou se hráči nepřiznají (např. k dotyku míče či faulu), i když moc dobře vědí, jak to doopravdy bylo.

ilustrační foto
Bitka ve Zdechovicích. Nikoho jsem nekopl, brání se Vasilev a mluví o rasismu

V zápase okresního přeboru na Královéhradecku mezi Lhotou pod Libčany a Lovčicemi (4:1) byla k vidění hned dvě férová gesta, po jednom na každé straně. Nejprve byla díky hráčům odvolána chybně nařízená penalta a poté také červená karta.

V prvním případě hráli hlavní roli hostující Jakub Jelínek a Karel Piták, bývalý reprezentant a hráč pražské Slavie, Hradce Králové, Jablonce či rakouského Salcburku. „Za stavu 1:1 rozhodčí odpískal pokutový kop pro hosty. Oni mu řekli, že se ale jednalo o faul Lovčic a šlo tedy o podkopnutí na druhou stranu. Načež se sudí omluvil, že to viděl obráceně a hrálo se dál,“ popsal moment Václav Čihák, útočník Lhoty.

Okresní přebor: Lhota pod Libčany (červenočerní) - LovčiceKarel Piták v dresu LovčicZdroj: Lubomír Douděra

Druhý potlesk si vysloužil právě domácí forvard, jenž Lovčice srazil třemi góly. „V 80. minutě jsem si obhodil obránce a šel bych sám na gólmana, ale zadák soupeře mě srazil. Rozhodčí udělil žlutou kartu hráči, který už jednu měl, takže dostal i červenou a měl jít ven. Jenže to byl jiný hráč, tak jsem to sudímu řekl. Žlutou pak dostal správný hráč a tamtomu se červená odvolala,“ upřesnil autor hattricku Čihák.


Načítám tabulku ...