Jde tedy o stejný model, který se plzeňskému klubu osvědčil při letním příchodu liberijského stopera Sampsona Dweha. Ten inspiroval i svého někdejšího spoluhráče z Vyškova, s oběma už tedy pracoval současný plzeňský asistent Jan Trousil.

„Samozřejmě jsem vše probíral i se Sampsonem Dwehem, se kterým se velmi dobře znám a angažmá v Plzni mi jednoznačně doporučil. Těším se i na fanoušky, kteří jsou tady skvělí,“ prohlásil krátce po podpisu smlouvy Cheick Souaré. „Nabídka z Viktorie je pro mě velkou výzvou a jsem rád, že se vše podařilo dotáhnout. Teď bude na mně, abych svými výkony dokázal, že si mě klub vybral správně,“ doplnil 21letý fotbalista.

„Jde o velmi zajímavého hráče, který na sebe upozornil skvělými výkony v druholigovém Vyškově. Svou typologií zapadá do naší koncepce a jsme rádi, že ho můžeme přivítat v našem týmu,“ uvedl k nové posile Daniel Kolář, sportovní ředitel Viktorie Plzeň.

Rafiu Durosinmi v dresu Viktorie Plzeň.
Přestup Durosinmiho z Viktorie do Frankfurtu ztroskotal, píší v Německu

Francouzský záložník, který prošel mládežnickou akademií slavného Olympique Marseille a zapsal si v jeho dresu i jeden start v nejvyšší francouzské soutěži, se k týmu připojil hned při pátečních fyzických a zátěžových testech. A zdá se, že Cheick Souaré nebude jedinou novou tváří v týmu trenéra Miroslava Koubka.

Vedení plzeňské Viktorie finišuje s pražskou Slavií transfer gólmana Jindřicha Staňka, za kterého by měli přijít na západ Čech záložníci Lukáš Červ a Matěj Valenta, kteří naposledy hostovali v Liberci, resp. Slovácku.

Cheick Souaré nastupoval v dresu francouzské reprezentace do 16 let. Ve Vyškově odehrál rodák z Arrasu celkem 15 utkání, v nichž vstřelil dvě branky a přidal sedm asistencí.