Rakušané byli ve druhé půli lepší, svého soupeře svírali a další gól byl na spadnutí. V 75. minutě vystřelil prudkou ránu hráč bundesligového VfL Wolfsburg směrem na polskou branku. „Wimmer dal obrovskou intenzitu té střele!" ocenil Vlášek jedovku muže, který přišel po obrátce na trávník jako čerstvá rakouská krev. Wojciech Szczęsny jeho pokus s vypětím všech sil vytěsnil, diváci sledující přímý přenos České televize ale zpozorněli z jiného důvodu.

Vláškův na první pohled nevinný komentář jim vykouzlil na tváři úsměv. Jen si hlášku zkušeného komentátora řekněte nahlas. Není proto divu, že o pár minut později začaly na sociálních sítích vyskakovat videa s inkriminovaným okamžikem. Mezi prvními ho postoval bývalý ligový fotbalista a nyní glosátor Zdeněk Folprecht. „Konečně!" zaradoval se.

Spojení tohoto příjmení a slovesa už v minulosti v jiné variaci použili tvůrci České sody. „A nyní krátce ze sportu. Právě jsme dostali zprávu, že Vimr dal gól," hlásil s vážnou tváří herec Petr Čtvrtníček.

| Video: Youtube

Vlastimilu Vláškovi se podobné haló povedlo i v minulosti. Před lety o něm vyprávěl v jednom zábavném pořadu. „Když jsem začínal, tak jsem komentoval nějaký zápas Srbů. Hrál za ně skvělý útočník Miljan Mrdaković. Komentoval jsem první poločas, on měl spoustu šancí, dal břevno. Emoce byly nahoře, takže jsem jeho jméno často zmiňoval. Mrrrrdaković! O poločase zavolal tehdejší šéf Ota Černý, ať mu okamžitě začnu říkat křestním jménem," vzpomínal na nechtěné faux pas.

Je jisté, že i na jeho páteční hlášku z duelu Polsko - Rakousko se bude dlouho vzpomínat.