„Naučit tým vyhrávat a vyhnout se bojům o záchranu,“ řekl Hodonínskému deníku sekretář a člen výkonného výboru FK Baník Zdeněk Blaha.

V minulé sezoně byl hrajícím trenérem ratíškovické rezervy, teď už povede první mužstvo. „Určitě to bude rozdíl, ale kluky velmi dobře znám. Žádný problém bych v tom neviděl,“ uvedl Vacula.

Bývalý skvělý útočník Ratíškovic, který část kariéry strávil v Rakousku, v létě kývl na nabídku Ježova. Na lavičce Vlastu však vydržel jen tři měsíce. V devíti mistrovských zápasech si připsal čtyři vítězství, dvě remízy a tři porážky. „Určitě jsem to nečekal, ale výsledky Ratíškovic mi nikdy nebyly lhostejné. Proto jsem se ani dlouho nerozmýšlel. Chci pomoct Baníku k záchraně,“ pravil Vacula.

Ten dokonce pomáhá shánět Ježovu náhradu. „Oslovil jsem některé lidi, ale nikdo neměl zájem. Ježov zatím trenéra nemá,“ řekl.

Bývalý kouč Vlkoše nahradil na lavičce Ratíškovic odvolaného Milana Bidmona. Baník povede již v neděli v Tvrdonicích. Prolomí mizernou sérii na hřištích soupeře? „Věřím, že ano,“ říká. „Musíme zkusit vyhrát i antifotbalem. Nehledět na krásu fotbalu, ale za každou cenu bodovat,“ pokračuje. „Mužstvo je psychicky na dně. Kluci se potřebují dát dohromady,“ dodal otec kyjovského záložníka Petra.

Baník je po osmi kolech devátý. Pouhé tři body před posledními Kosticemi. " Po herní stránce to zase tak špatné není, postavení v tabulce neodpovídá kvalitám kádru," uzavírá Vacula. Nový šéf ratíškovické lavičky