Zatímco jedni slavili sladký triumf nad neoblíbeným protivníkem, druzí těžko rozdýchávali nečekaný debakl a velkou potupu.

Duel Kněždubu a Hroznové Lhoty se po prvním poločase změnil v exhibici, kterou nečekal nikdo z přítomných. „Je to pro nás nádherný výsledek. Všichni si ho užíváme. Kdyby mi někdo před utkáním řekl, že vyhrajeme 6:1, tak bych ho poslal asi do blázince," smál se hostující trenér Josef Pavlica. Ten s kolegou Smetkou v derby postrádal špílmachra Ondřeje Bílu a taky Michala s Josefem Lipčíkovými.

Kněždub měl v sestavě všechna esa. Domácí měli v úvodu utkání navrch a v prvních deseti minutách si vypracovali tři šance. Paška s Petrem Bílou na výtečného hostujícího gólmana Smetku nevyzráli. „V desáté minutě to klidně mohlo být 3:0. Bohužel jsme vyhořeli na neproměňování šancí a místo toho, abychom vedli, tak jsme prohrávali," uvedl domácí kouč Libor Grabec. S ním souhlasil i Pavlica. „V prvních dvaceti minutách žádné exhibici nic nenasvědčovalo. Domácí hráli dobře a byli nebezpečnější," řekl hostující trenér.

Pak ale Petr Lipčík přešel u postranní čáry přes dva bránící hráče a ideálně předložil balon nekrytému Falešníkovi, který zblízka uklidil balon do sítě a poslal Trauben do nečekaného vedení. Ve 25. minuté to bylo 0:2. Petr Lipčík posunul balon Falešníkovi, který pohodlně zvýšil.

Hroznovka byla při chuti. O dvě minuty později fauloval David Grabec hostujícího Tomáše Durnu a hlavní rozhodčí Kulíšek nařídil pokutový kop, který ale Matyáš neproměnil. Pozorný brankář Podolan neměl se špatně kopnutou ranou větší potíže. Na druhé straně se penalty dožadovali i hráči Sokola, hlavní sudí ale viděl zákrok Lagy na Nejedlíka jinak.

O pět minut později šel sám na domácí branku Durna. Ten pouze orazítkoval tyč. Podobnou příležitost měl vzápětí Falešník, Podolan ale jeho šanci zmařil. „Naši hráči si nedrželi své pozice, každý hrál, co chtěl. Měli jsme den otevřených dveří," lamentoval Grabec. „Už za stavu 0:1 jsme útočili jako zběsilí. Bezmyšlenkovitě jsme se hrnuli odpředu a hosté nás trestali z brejkových situací, které Hroznová Lhota vyučovala jako na vysoké škole.

Bylo to o tom, zda výsledek zkorigujeme, nebo dostaneme deset gólů," pokračoval rozladěný kouč Sokola.

Trauben měl navrch i po změně stran. V 54. minutě uháněli tři Lhoťané na jednoho obránce Kněždubu. Velká příležitosti skončila ukvapenou střelou Matyáše do osamoceného beka. Další přečíslení už aktivní hosté zužitkovali. Akci tři na dva zakončil Falešník nekompromisní ranou z osmi metrů. Balon se do sítě odrazil od břevna. Konstrukci branky následně orazítkovali o domácí. Pak se povedenou ranou do šibenice prezentoval Roman Grabec. Jeho střelu do šibenice s námahou vytěsnil gólman Smetka na roh. Na druhé straně pálil nad Lukáš Lipčík. Kněždubským fotbalistům se za nepříznivého stavu příliš bránit nechtělo. Na 4:0 zvyšoval v 69. minutě Tomáš Durna, pátý gól přidal Falešník, který po nádherné akci na jeden dotek zkompletoval hattrick.

Svůj mimořádný výkon završil Falešník v 80. minutě, kdy se blýskl parádní ranou z trestního kopu. Nešťastný Podolan byl proti umístěné střele bez šance. Kněždub už stačil debakl pouze zmírnit, když se křížnou ranou z pětadvaceti metrů prosadil Paška. V té chvíli už stál v hostující svatyni Lukáš Tomeček, který krátce předtím vystřídal Smetku. „Viktor nás hlavně v prvním poločase několikrát podržel," pochválil spolehlivého gólmana Pavlica. Ten však vyzdvihl především Falešníkův mimořádný počin. „Dal čtyři branky a podal naprosto famózní výkon. Bylo to jeho derby," prohlásil hostující kouč, který neměl k výkonu svých svěřenců žádné výhrady.

„Domácí sice byli v úvodu utkání lepší, malinko nás přehráli, ale ve druhém poločase už to byla jen otázka skóre. Kluky musím pochválit. Celý tým podal výborný výkon," řekl Pavlica. Zato domácí po výprasku smutnili. „Byť jde o prestižní derby a fanoušci to berou stejně jako zápasy Sparty se Slavií, tak mi více než debakl vadí ztracené body. Naše hra neměla nic společného s kolektivním výkonem. Soupeře nás jasně předčil a vyškolil nás," pravil Grabec. Ten se po derby na nic nevymlouval. „Hroznová Lhota vyhrála zcela zaslouženě. Hosté dali pěkné branky a využili našich chyb. My jsme mohli pomýšlet na jiný výsledek. Bohužel nám scházejí hráči, kteří v důležitých momentech zachovají chladnou hlavu," dodal kouč Sokola.