Nedaří se ani Vracovu, který doma pouze remizoval s Kosticemi. První jarní bod získali Rohatec a Veselí. Jejich vzájemný souboj skončil spravedlivou dělbou bodů. Bod získala i rezerva Šardic, která přišla o výhru v poslední minutě.

Dubňany – Vacenovice 1:2 (0:1), Novotný – Bábíček, Gasnárek; 300 diváků. V úvodu derby byli iniciativnější hosté, kteří hrozili po pasech do stran. Poté se domácí zlepšili a zejména Roubík dělal Vacenovicím problémy. I přesto udeřilo na druhé straně. Ve 34. minutě se k přímému kopu postavil zkušený vacenovický stoper Bábíček a technickou střelou překonal Kordulu. Ještě do poločasu mohl vyrovnat z akce zavánějící ofsajdem Ryška, a po něm z dorážky Horný. Přesto se stav nezměnil. Kdo čekal ve druhé půli od domácích snahu o vyrovnání, tak toho borci v zelenočerném zklamali. Šance totiž měli jen hosté, kteří zaslouženě zvýšili svůj náskok po Gasnárkově tečované střele v 65. minutě. Druhý gól de facto rozhodl o osudu zápasu. Branka Novotného v 90. minutě přišla pro Dubňany pozdě. Baník tak dál čeká v této sezoně na domácí bod. (pt)

Vracov - Kostice 1:1 (0:1), 72. Lejsal – 7. Juhas. Opět velmi nepodařené utkání odehráli domácí hráči proti silným Kosticím. Již po sedmi minutách hry překonal bezmocného Zálešáka Juhas. Kvůli svalovému zranění musel nuceně střídal Loprais. Celý první poločas se odehrál pouze mezi šestnáctkami a bez jakékoliv střely. Ve druhém poločase se obraz hry výrazně nezměnil. Za zmínku stojí pouze vyrovnávací trefa Lejsala z trestného kopu a překrásná kombinace z 86.minuty v podání trojice Ňorek- Bukovský- Eliáš, kterou ve vyložené šanci nedokázal brankově zakončit Dušan Macko. S konečnou remízou byla spokojená obě mužstva.

Rohatec - FC Veselí 2:2 (1:0), Páleník, Pelikán - Tomeček, Svoboda. 150 diváků. Oba týmy hodonínského okresu získaly až ve čtvrtém jarním zápase první jarní bod. Derby žádný převratný fotbal nenabídl. V prvním poločase se hrál oboustranně průměrný fotbal. Domácí, kteří nastoupili bez zkušených matadorů Zicha a Konštandy, se ujali vedení ve 24. minutě. Po rohovém kopu se trefil Páleník.
Ve druhé půli se hrál pohlednější fotbal. Veselené získali postupem času územní převahu. Dokázali si vytvořit i brankové příležitosti, ovšem bez výraznějšího úspěchu. Vyrovnání zařídil dalekonosnou ranou ze čtyřiceti metrů stoper Tomeček. Remízový stav dlouho nevydržel. V 71. minutě poslal Slavoj podruhé do vedení Pelikán. O tři minuty později se zrodila nejkrásnější akce zápasu. Hrbek vyslal Kalfaře, který přelstil obránce a poslal míč Svobodovi a ten srovnal na konečných 2:2. V závěru mohlo Veselí strhnout vítězství na svoji stranu. Nejprve Šrůtka vychytal Sládečka. Ve druhé minutě nastavení hlavičkoval Sládeček do břevna. Nová trenérská dvojice Slavoje Vala – Domanský získala premiérový bod na domácí lavičce.

Vel. Pavlovice - Šardice B 2:2 (0:0), Stráněl, Tesařík - Toman 2. Suverén letošního ročníku rezerva Šardic ztratil ve Velkých Pavlovicích dvougólové vedení. Přesto nedělal se ztráty dvou bodů hostující lodivod tragédii. „Byl to remízový zápas,“ řekl kouč šardické rezervy Jan Ševela.
První poločas byl vyrovnaný. Šance si vytvořily oba týmy. I když o žádnou stoprocentní gólovou se nejednalo. Béčku Šardic se povedl vstup do druhé půle. Zbyněk Toman poslal svůj tým do dvougólového vedení. Domácí ale nesložili zbraně a gólem Stráněla snížili. V poslední minutě zařídil spravedlivou remízu Tesařík.

19. kolo: Tvrdonice - Bučovice 1:0 (0:0), Darmovzal, Slavkov - Ivanovice na Hané 2:1 (1:0), Hráček 2 – Gergely, Břeclav B - Šlapanice 4:0 (1:0), Kočíř, Michalovič, Polášek, vlastní.