Vracov – Ivanovice na Hamé 7:1 (2:1), Kudlík 2, Vybíral 2, Zýbal 2, Loprais – Olejníček. Červená karta: Kábele (Ivanovice). Souboj prvního Vracova s posledními Ivanovicemi vyzněl jednoznačně pro lídra soutěže, který vyhrál rozdílem šesti branek. Domácí přitom začali vlažně a Olejníček přesnou ranou k pravé tyči překonal Myšáka.

Pak zahájil Vybíral střelou do břevna festival zahozených šancí. Lejsalovu střelu chytil hostující brankář, který vytěsnil hlavičku Žurovce na roh.

Zlomový okamžik zápasu přišel ve 24. minutě. Kábele srazil ve vápně bez míče Kotáska a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Z nařízené penalty srovnal Vybíral. Skóre otočil o tři minuty později střelou přes hlavu Zýbal. Na druhé straně mohl srovnat po přihrávce Olejníčka Kroutilík. Ten však z malého vápna branku netrefil. V závěru první půle selhali ve vyložené šanci Loprais, Zýbal a Kudlík.

Ve druhém poločase převaha Vracova vrcholí. Třetí gól přidal střelou z ostrého úhlu Zýbal. Hosté závěr vůbec nezvládli. Čtvrtou branku vstřelil po přihrávce Lopraise Kudlík. Deset minut před koncem zápasu se trefil z trestného kopu matador Vybíral. O dvě minuty později zvyšoval už na 6:1 agilní Kudlík. V poslední minutě upravil na konečných 7:1 po cebtru Maguláka Loprais.

Rohatec – Mikulov 0:2 (0:2), Cabal 2. Slavoj nestačil v domácím prostředí na Mikulov, kterému podlehl 0:2. Domácí příznivci odcházeli ze stadionu značně rozladěni. „Tak jsem ještě po zápase zklamaný nebyl. Podali jsme katastrofální výkon. Takto se nemůže hrát o záchranu. Bylo to velmi špatné,“ zlobil se domácí asistent trenéra Rostislav Sloboda.

Mikulov o své výhře rozhodl v rozmezí deseti minut. Ve 25. minutě poslal hosty do vedení Cabal. Když tentýž hráč přidal o deset minut později druhý gól, bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Rohatec sice po přestávce nepatrně zabral, v závěru měl převahu i šance, ale gólu se domácí nedočkali. Hosté vyhráli zcela zaslouženě.

Tvrdonice – Bzenec 1:2 (1:1), Polášek z penalty – Hrotek, Kasala, Červená karta: Kasala (Bzenec). Bzenec slaví další jarní výhru. Hosté ovšem přišli v Tvrdonicích o vyloučeného útočníka Kasalu a brankáře Rottera, kterého v 65. minutě nahradil dorostenec Benedík. Slovan domácí v úvodu zápasu jednoznačně přehrával. Ve 20. minutě hosty přibrzdila penalta, kterou sudí nařídil za střet brankáře Rottera s domácím útočníkem. Z jedenácti metrů se nemýlil Polášek. Domácí toho směrem dopředu mnoho neukázali. Ve 41. minutě srovnal Kasala. Obrat zařídil po rohovém kopu Pyclíka nechytatelnou hlavičkou Hrotek. Hosté pak přišli o zraněného brankáře Rottera. „Snažili jsme se ho dát dohromady, ale do branky nakonec musel dorostenec Benedík,“ řekl kouč Bzence Libor Škodík. Domácí vycítili šanci a přidali důrazu a agresivitě. „Závěr byl hodně tvrdý,“ uvedl Škodík. Tvrdonice hostujícího brankáře příliš neohrozily. Bzenec si těsný náskok v klidu pohlídal. I když v závěru musel po ostrém zákroku předčasně pod sprchy Kasala.

Kostice – Veselí 1:0 (1:0), Ščevík. Veselané odehráli další smolný zápas. Hosté byli po celý zápas jasně lepším týmem, místy měli až drtivou převahu, ale nakonec stejně odcházeli ze hřiště poraženi. Kostice o své výhře rozhodly ve 14. minutě. Po standardní situaci napálil odražený míč do sítě Ščevík. Střelu Darmovzala pak bez potíží kryl Pisklák. Ve 34. minutě zahrozilo i Veselí. Střelu Sládečka domácí gólman Preis vyrazil, následná dorážka tísněného skončila mimo. Veselí po změně stran přidalo na obrátkách, ale šance Zajíčka, Hrbka ani Sládečka kýženou brankou neskončily. V 58. minutě byl v dobré střelecké pozici Řičica, jeho střela mířila nad branku.O čytři minuty později vychytal Romana Sládečka Preis. V 78. minutě pak zachránil před brankovou čarou po akci Darmovzala Hájek. V závěru mohli vyrovnat Vlastimil Sládeček a Smějsa. Ale jeden z nich však domácí branku netrefil. Veselí tak zůstává s jedenácti body předposlední.

Vacenovice – Velké Pavlovice 2:2 (1:0), Příkazský 2 – Vašek, Špoták. Vacenovice doma získaly proti jednomu z favoritů soutěže cenný bod. Hosté začali náporem a v úvodních pěti minutách zahrávali pět standardních situací. Obrana však náporu bez problémů odolalo. Naopak to byli domácí, kdo se ve 38. minutě ujali vedení. Po faulu na Sladkého proměnil penaltu Příkazský. I úvod druhé půle patřil velkým Pavlovicím. Nicméně po první akci Mogulu po změně stran nastřelil nejmenší hráč na hřišti Michal Ingr hlavou tyč. Gól ale padl na opačné straně. Penaltu proměnil Vašek. Domácí inkasovaná branka rozhodila. Hosté měli více ze hry a v 74. minutě překonal Jaštíka Špoták. Olejáři se v závěru vzepjali k náporu. Velkou šanci zahodil Marek Bařák, bombu Vacenovského vyrazil hostující brankář. Vyrovnání se Mogul dočkal v 88. minutě. Střelu Sladkého usměrnil do sítě Příkazský. V samotném závěru dokonce domácí sahali po vítězství. Gólovou hlavičku Marka Bařáka gólman Pavlovic zázračně vyrazil na břevno.

19. kolo: Šlapanice – Bučovice 0:1 (0:1), Mikulášek, Slavkov – Břeclav B 2:1 (1:1), Holásek, Lysák – Herman