„Zápas byl vyrovnaný. Domácí tým byl možná o trochu lepší, proto jsme se ziskem bodu z Jihlavy spokojení," uvedl hostující trenér Petr Vyškovský, který kromě omluveného kolegy Ševčíka postrádal i dvojici stabilních hráček. Nesyt se však s absencemi kapitánky Podrazilové a Jandové vypořádal slušně. I když celek ze Slovácka proti poslednímu týmu soutěže žádný úchvatný výkon nepředvedl, za bojovnost a přístup zaslouží hostující hráčky pochvalu. „I když se všechny holky snažily, musím ocenit především výkon Helenky Bílíkové, která odvedla v obraně maximum," pronesl Vyškovský.

Jeho tým poprvé zahrozil hned v první minutě. Fritzová ovšem mířila z trestného kopu nad. Následně prověřily jihlavské útočnice pozornost hostující gólmanky Růžičkové. Ta s jejich pokusy neměla žádné problémy.

Po většinu prvního poločasu se hrál nezáživný fotbal ve středu pole. Ke konci první půle se iniciativy ujala Jihlava a až do přestávky Nesyt přehrávala. Domácí hráčky si vytvořily několik slibných příležitostí, v koncovce však scházela fotbalistkám Vysočiny razance a přesnost.

Po změně stran se čtyřicítka diváků dočkala fotbalu. Na začátku druhé půle měl navrch Hodonín. Ve 49. minutě našla Koplíková velmi dobrou přihrávkou Blahovou, hostující útočnici však zastavila včasným vyběhnutím domácí brankářka Štefaniková.

O chvíli později vyslala aktivní Koplíková do šance Bučkovou. Ani tento pokus ovšem neskončil gólem. Nesyt do konce utkání zahrozil ještě několikrát, ale vyloženou šanci hostující tým už neměl.

S blížícím se koncem rostla nervozita z bezbrankového stavu a strach z obdržení gólu. Posledních deset minut se hrálo pod taktovkou domácí Jihlavy. Obrana Nesytu si ovšem se dvěma trestnými kopy a stejným počtem rohových kopu poradila.

„Na to, že to byl naše první mistrovské utkání, tak si myslím, že jsme nehrály zase až tak špatně. Jenom nás zklamalo hřiště. Taková umělá tráva je dobrá na trénink, popřípadě na přípravné zápasy, ale v žádném případě ne na soutěžní duely," uvedla opora Nesytu Markéta Koplíková.

Hostující útočnici mrzely po utkání především neproměněné šance Blahové a Bučkové. „Klidně jsme mohly vyhrát," řekla Koplíková.

Domácí kouč Milan Císař výsledek bral. „Odehráli jsme dobré utkání, ve kterém jsme prakticky nechybovali v defenzivě. Nadále však musíme žehrat na náš malý důraz a variabilitu v útočné fázi. Další bod do naší chudé pokladnice je však příjemný a věřím, že budeme přidávat i další," pronesl kouč Vysočiny.

Fotbalistky Hodonína chtějí bod z Jihlavy potvrdit doma proti vedoucí Olomouci. Sobotní duel začíná na hřišti Nesytu v 15.30.

FC Vysočina Jihlava – FC Nesyt Hodonín 0:0

Rozhodčí: Křížová – Šimák, Obrtlík. Bez karet.

Diváci: 40

Jihlava: Štefaniková – Sedláková, M. Žampová, Dáňová, Králíková – Z. Žampová, Lačná, Šerá, Vodičková (60. Vejlupková) – Jouklová (86. Barašová), Macháčková (74. Vinická).

Hodonín: Růžičková – Bukovská, Dřímalová, Bílíková, Šťastná – Lamáčková, Fritzová, Vacenovská (62. Ptáčková), Bučková – Blahová, Koplíková (71. Košková).