„Jsem spokojený. Kluci makali a odvedli, co měli. Mohli jsme sice při troše štěstí i vyhrát, ale myslím si, že remíza je spravedlivá. Klukům musím poděkovat. Odevzdali maximum,“ sdělil po zápase slovenský kouč ve službách Mutěnic.

Podobně mluvil i jeho protějšek na lavičce Zlína Marek Kalivoda. Bod bral. „Očekával jsem, že v Mutěnicích bude obrovsky horká půda. Už z toho důvodu, že se jim příliš nedaří,“ prozradil. Litoval jen promarněné možnosti, kdy mohli jít do dvoubrankového trháku.

Oprávněně.

Za stavu 1:0 pro Tescomu se na mutěnického gólmana Andreje Kaniše řítil osamocený Šrom. Když vystřelil, spoluhráči už zvedali ruce.

Předčasně.

Míč skončil vedle a Šrom s hlavou v dlaních.

„Kdybychom dali druhý gól, vypadalo by utkání jinak. Nakonec ale se ziskem bodu zavládla spokojenost,“ usmíval se před kabinami Kalivoda. Aby taky ne. Se svými svěřenci bodoval už v šestém duelu v řadě. „Série pokračuje dál, což je skvělé,“ podotkl spokojeně.

Zlínskou šňůru nepřeťala ani jihoamerická akvizice Mutěnic Javier Martinelli. Vytáhlý forvard sice v prvním poločase hlavičkoval z hranice malého vápna, jeho pokus však těsně před čarou zastavil hlouček bránících hostů.

„Má to těžké. Je tady měsíc. Latinskoamerické typy potřebují delší čas na aklimatizaci, takže uvidíme, jak se mu bude dařit dále. Určitě mu dáme prostor,“ řekl Vlček, jenž dlouhovlasého útočníka stáhl v třiašedesáté minutě. Jedinou trefu domácích zaznamenal záložník Martin Pacl, který dal v jednačtyřicáté minutě výsledku konečnou podobu.

„Sestavu jsme poskládali i z kluků z béčka. Máme zraněné hráče, takže jsem opravdu spokojený,“ dodal na závěr mutěnický kormidelník.