„Jsem moc rád, že jsme mohli takto uctít památku pradědy mého syna a sportovce, který sportu na Hodonínsku mnoho obětoval," zhodnotil letošní ročník organizátor této akce. Lukáš Lípa.

Přípravka a žáci soutěžili ve sprintech na padesát, šedesát a sto metrů, dorostenci a další kategorie pak závodili v běhu na šedesát, sto a dvě stě metrů.

Krásné počasí a téměř bezvětří sprintům přálo, a tak bylo k vidění i několik okresních rekordů. Hned o dva přišel Lukáš Lípa v kategoriích staršího žactva a dorostu.

Ve starším žactvu jej z tabulek vymazal Ondřej Džuba. Ten si po skvělých výkonech zapsal v součtu tří sprintů zisk 2101 bodů. Díky tomu také zvítězil v kategorii starších žáků. Na druhém místě skončil kyjovský závodník a běžec na dlouhé tratě Jaroslav Půček (1516 bodů), třetí příčku obsadil další domácí závodník Oliver Kříž.

V kategorii dorostu si další okresní rekord připsal Jakub Žurovec, který nejlepší bodový zisk atakoval již při loňském ročníku. Výkonem 2241 bodů obsadil hodonínský sprinter celkové druhé místo, když je pokořil pouze Tomáš Bárta z JAC Brno. Z třetího místa se radoval Martin Tuček z brněnského klubu AC Moravská Slavia. Ondřej Kučeřík, další domácí závodník v této věkové kategorii, skončil na čtvrtém místě. Pátý byl Jindřich Goiš, sedmý Marek Mikeska kvůli zranění nenastoupil do závěrečné dvoustovky.

Kategorii juniorů ovládl se ziskem 1997 bodů Dominik Kubalák. Triumf pořadatelského oddílu završil druhý Jakub Šlampa.

Kategorie mužů letos nebyla silně obsazena, a tak na vítězství stačilo 2364 bodů, které získal Martin Juránek. Závodník Moravské Slavie Brno zdolal v tropickém vedru domácího Martina Hoška, který nasbíral 1079 bodů. „Nutno podotknout, že hlavní disciplíny tohoto závodníka jsou především vrhy a hody," upozornil Lípa.

V nejmladší kategorii přípravek zvítězil domácí Patrik Kupka před nejmladším účastníkem trojboje Leošem Trnovcem. V mladším žactvu triumfoval hodonínský Jan Hromek, na druhém místě skončil Tomáš Mezlík (BYAC Brno), třetí příčku vybojoval další domácí závodník Radek Kobzinek.

V dívčích a ženských kategoriích dosáhla největšího úspěchu Veronika Paličková. Žákyně Atletického klubu Hodonín dokázala nasbírat v součtu 2815 bodů, což jen nejen nový okresní rekord ale také rekord Moravy a Slezska této věkové kategorie. Pomohlo jí k tomu také osobní maximum v závodech na padesát a šedesát metrů. Druhá skončila Markéta Sedláčková z AK Kyjov, třetí příčku brala její oddílová kolegyně Marie Bušinová.

V kategorii dorostenek si pohár za vítězství odnesla domácí Lucie Žurková, která předčila druhou Rebecu Slívovou z JAC Brno. Kategorii žen vyhrála prostějovská závodnice Monika Obšelová. Domácí závodnice Darina Dvorská byla druhá.

Kategorii přípravek ovládla talentovaná Michaela Knotková, která vylepšila v této věkové kategorii v běhu na padesát a sto metrů okresní rekordy. Druhé místo obsadila Daniela Čajková, třetí skončila Hermína Trnovcová. V mladších žákyních pak zvítězila kyjovská Monika Horáková.

„Závody se povedly. Bohužel jsme čekali trochu větší účast. Čtyřicítka závodníků je ale dobrá a myslím, že dosažené výkony jsou velice kvalitní. Přeci jen prioritou je momentálně pořádání mezistátního utkání mužů a žen do dvaadvaceti let, které 15. září hostíme na stadionu U Červených domků," pravil Lípa mladší.