Dubňany – Mutěnice B 6:2 (2:1), Dohnálek, Horný, Kalfař, Pochylý, Roubík, Šalša – vlastní, Čepil. Baník zvládl důležitý souboj o záchranu soutěže a v derby deklasoval béčko Mutěnic.

Zemánek přivezl do Dubňan omlazené mužstvo. Zemánek zůstal pouze na lavičce. Domácí začali špatně, po rychlé akci překonal brankáře Ševelu Čepil. Domácí odpověděli přízemní střelou Kalfaře. Druhý gól Dubňan vstřelil kapitán Dohnálek, který dorazil střelu Šalše. Dubňany měly po celé utkání drtivou převahu. Ovšem hosté byli v koncovce neskutečně produktivní. Obránce Dubňan Vacenovský si nešťastně srazil míč do vlastní sítě. Pak ale začal brankostroj Baníku. Třetí gól vstřelil Pochylý, na 4:2 zvyšoval Horný. Pátý gól přidal Šalša a výhru Dubňan pečetil Roubík. Ještě předtím neproměnil Lukáš Křižan penaltu nařízenou za faul na Horného. V závěru mohl zvýšit i střídající Příkaský. Ten však trefil pouze břevno. Domácí ve druhé půli dvakrát podržel brankář Ševela. „Vyhráli jsme zaslouženě. Věřím, že nám tři body pomohou k záchraně soutěže,“ řekl kouč Baníku Cyril Blahůšek.

Podivín – Vlkoš 2:0 (1:0), Martečík 2. Podivín potřeboval k jistotě postupu získat bod, nakonec bral všechny tři. Ale Vlkoš nebyl horším celkem a nebýt skvělého Létala v domácí brance mohli hosté i vyhrát. V 6. minutě se po přihrávce M. Švestky ocitl ve výborné příležitosti Dohnal, ale pálil nad. Hosté odpověděli o pár minut později nebezpečnou střelou Hrbáčka. V 11. minutě se po vyšachování domácí obrany ocitl v tisíciprocentní šanci jeden z hráčů Sokola, ale z kroku netrefil branku. Podivín udeřil ihned z protiútoku. M. Švestka vyslal do zakončení, který přesnou střelou k tyči vstřelil první branku. Domácím se podařilo vstřelit gól do patnácti minut již v šestém zápase v řadě. Zvýšit mohl Martečík, ale jeho míč skončil po zásahu brankáře Lorence na břevně. Hostí zahrozili ve 41. minutě. Zálešák však hlavičkoval mimo. Hosté byli ve druhém poločase lepším týmem. K vyrovnání byl blízko Vavruš. Jeho prudkou střelu po nacvičeném signálu parádně zneškodnil Létal. Domácí brankář se vyznamenal ještě v 88. minutě, když vyrazil střelu z bezprostřední blízkosti. Domácím zařídil výhru v závěru zápasu Martečík. Oslavy historického postupu Podivína do 1. A třídy tak mohly naplno propuknout.

Starý Poddvorov – Hroznová Lhota 0:2 (0:0), Bíla, vlastní. 350 diváků. Starý Poddvorov se loučil s třiatřicetiletým brankářem Jaroslavem Flíčkem, který po vzájemné dohodě odchází do Slavoje Rohatec. Rozlučka se však Flíčkovi příliš nepovedla. V Poddvorově se v neděli hrál nezajímavý fotbal. Domácí působili unavených dojmem a utkání nezvládli. Aktivnější hosty poslal do vedení ve 47. minutě Bíla. V 73. minutě překonal vlastního brankáře dezorientovaný obránce Zálešák. Na zápas nedorazila asistentka rozhodčího Monika Pavlíková. Průměrné utkání tak odmával jako asistent číslo dvě otec hostujícího středopolaře Jaroslav Bíla. Delegátem utkání byl hodonínský rodák mistr ligy s brněnskou Zbrojovkou Vítězslav Kotásek.

Blatnice – Lanžhot 2:0 (0:0), Janík, Ondroušek. 120 diváků. Blatnice nastoupila ke svému poslednímu domácímu zápasu bez tří hráčů základní sestavy. Domácí byli po celé utkání lepším týmem, ale střelecky se dokázali prosadit až po změně stran. V úvodu dvakrát nebezpečně pálil Jílek. Gólem neskončily ani střely Spaziera a Štefánka. Po brance volala i šance Macka. Blatnice po změně stran přidala a v 54. minutě vstřelil po centru Macka Janík vedoucí gól. Zvýšit mohl Jílek. Gólem skončil až střela Ondrouška. Po druhé brance hosté odpadli. Další šance Blatnice zůstaly nevyužity.

Kněždub – Rakvice 2:4 (2:1), Chrenčík, R. Grabec – Kalouda 2, Pátek 2. Kněždub absolutně nezvládl dobře rozehraný duel a Rakvicím doma podlehl 2:4. „Dobře to vypadalo pouze pětatřicet minut,“ řekl domácí trenér Libor Grabec. Kněždub byl v prvním poločase jasně lepším týmem. Domácí poslal do vedení v 10. minutě Chreníčk, který dokonale využil chyby hostujících stoperů. Kněždub byl i nadále aktivnějším týmem. Ve 35. minutě byl v pokutovém území faulován David Grabec, který zákrok odnesl zraněným kolena. „Koleno má jak medicinbal,“ uvedl Grabec. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Roman Grabec. Další šance trestuhodně nevyužil střídající Němeček. Hosté nečekaně udeřili dvě minuty před koncem prvního poločasu. Nedorozumění v domácí obraně potrestal Pátek. Ve druhém poločase domácí přestali hrát, čehož Rakvice dokázaly využít. Vyrovnání zařídil Kalouda. Domácí druhou půli nezvládli. „Hráli jsme otevřeně až naivně,“ uvedl Grabec. Hosté dokázali využít další dva brejky a vyhrát 4:2. „Všechno obdržené branky byly jako přes kopírák,“ zlobil se Grabec. „Odehráli jsme nejlepší jarní zápas, přesto jsme prohráli,“ pokračoval. „Ztratili jsme hráče, dobře rozehraný zápas i body,“ lamentoval domácí kouč.

Kněždu se se sezonou rozloučí v neděli v Hroznové Lhotě. „Na derby pojedeme v podobném složení jako do Blatnice. Chceme aby už byl konec soutěže,“ přeje si Grabec.

Hlohovec – Milotice 3:1 (2:1), Kaňa, Snopek, Tureček – Hofr. Milotice nezvládly další důležitý zápas a po mizerném výkonu prohrály v Hlohovce 3:1. Agro tak bude o záchranu bojovat do posledního kola.
26. kolo: Bořetice – Lednice 2:0 (1:0), Ferreira, Gehr

1. Podivín 25 19 1 5 53:25 58
2. Bořetice 25 17 2 6 50:20 53
3. Blatnice 25 14 7 4 49:29 49
4. Lednice 25 13 5 7 44:35 44
5. Kněždub 25 11 4 10 31:39 37
6. St. Poddvorov 25 9 7 9 33:32 34
7. Lanžhot 25 10 4 11 45:51 34