Milotice – Dubňany 1:2. Agro se v derby dočkalo první letošní branky, na výhru si ale musejí Milotice minimálně týden počkat. Svěřenci kouče Kmínka doma prohráli s Dubňany 1:2. Navíc přišli v závěru o vyloučeného Filipa Kundratu. Autora jediné branky Milotic v sezoně.

„Je to špatné. Po sezoně nám odešlo moc hráčů, které jsme bohužel nedokázali nahradit. Chybí nám kvalita,“ posteskl si jednatel milotického klubu Jan Neduchal. Domácí prohrávali po dvou gólech Dohnálka 0:2. Dubňany byly v prvním poločase jasně lepším týmem. Mohly přidat další branky, ale kanonýr Šalša na brankáře Nedvědického ani jednou nevyzrál.

Milotice se první branky v sezoně dočkaly po 313 minutách. Po špatném odkopu Lukáše Křižana snížil Filip Kundrata. Ve druhém poločase tempo hry opadlo, obě mužstva se soustředila pouze na nakopávání dlouhých míčů. Baník mohl dvakrát své vedení navýšit, ale Šalšovi nebyl gól v neděli dopřán a Dohnálka vychytal Nedvědický. Agro žádnou vyloženou šanci nemělo.

V závěru se po druhé žluté kartě zbytečně nechal vyloučit Filip Kundrata. „Zápas se mi hodnotí dobře, když máme tři body. Nebyl to ale lehký zápas, protože Milotice jsou v těžké pozici. V prvním poločase jsme hráli dobře, po změně stran jsme se domácím zbytečně přizpůsobili. Naše výhra je každopádně zasloužená,“ řekl trenér Dubňan Cyril Blahůšek.

Blatnice – Žarošice 1:2. Žarošice se po rozpačitém vstupu do sezony probraly a podruhé v řadě vyhrály. Nováček 1.B třídy zaskočil Blatnici, která dvakrát inkasovala v rozmezí čtyř minut. Domácí stačili v závěru poločasu pouze snížit na konečných 1:2.

Sto padesát diváků vidělo v Blatnici průměrný fotbal. Hlavně domácí borci nedokázali navázat na zápas v Kněždubu. Ozdobou utkání byli oba brankáři. Domácí Podolan i hostující Holub své týmy několikrát podrželi.

Bývalý brankář Milotic se vyznamenal hned ve 4. minutě při trestném kopu Vaňka. Hostující brankář si následně poradil se střelami Jílka a Ondrouška. Žarošice postupem času hru vyrovnaly a začaly domácí zlobit. Podolan však dlouho odolával střelám z dálky.

Na druhé straně reflexivně vyrazil bombu Ondrouška Holub pouze k Jílkovi, který dopravil míč do sítě. Gól nebyl kvůli ofsajdu uznán.

Hosté udeřili v rozmezí čtyř minut. Ve 36. minutě skóroval po chybě domácí obrany Chromý, další ránu zasadil Blatnici Zdeněk Žaroský. Zaskočení domácí stačili v závěru poločasu už jen korigovat, po přihrávce Malůše snížil Vaněk.

Blatnice měla ve druhém poločase více ze hry, ale v koncovce byla nepřesná. Janík s Ondrouškem pálili mimo, Bílek hlavičkoval vedle. Vyrovnávací brankou neskončily ani trestné kopy Jílka a Vaňka. V závěru už Blatnici brzdily nervozity a nepřesnost.

Lanžhot B – Hroznová Lhota 0:6. Vedoucí tým tabulky měl v Lanžhotě raketový nástup, když už ve 3. minutě dostal míč za obranu Ondřej Bíla a ranou do šibenice rozjásal početnou enklávu hostujících fanoušků. Poté se hra vyrovnala a nad fotbalem vítězila spíše bojovnost. I tak si hosté udržovali na těžkém terénu územní převahu. Šancí však bylo jako šafránu. Domácí toho směrem dopředu mnoho nepředvedli, hlavně kvůli přesnosti ve finální fázi. Hroznová Lhota se druhé branky dočkala deset minut před koncem poločasu. Levé křídlo Bartošek se protáhnul po levé straně do vápna a gólmana Lanžhota potupil střelou mezi nohy,

Druhý poločas už byl zcela v režii hostujícího týmu. Kanonádu hostí odstartovala krásná hlavička Petra Lipčíka, který po rohovém kopu navýšil skóre již na 3:0. Na rozdíl čtyř branek zvyšoval opět Petr Lipčík, který zakončil svůj postup na gólmana přesnou střelou. Poté byl domácí středopolař Mráz po druhé žluté kartě vyloučen. Rozradostnění fanoušci hostí tak dlouho vyvolávali pověstného bůra, až se nakonec dočkali. Nařízenou penaltu proměnil s velkým přehledem gólman Stanislav. Debakl domácí rezervy završil střídající Náhlík.

FC Veselí nad Moravou – Mikulčice 1:0. Veselané zvládli i druhý domácí zápase. Po výhře nad Dubňany zvládli svěřenci kouče Ševely i další okresní derby, nováčka z Mikulčic porazili nejtěsnějším rozdílem. Hosté přijeli do Veselí bez kouče Hanáčka. Baník tak vedl Marek Jánoš. Domácí začali vlažně, bez pohybu i patřičného důrazu. Nebezpečná byla jen střela Tomečka z 35.minuty. Mikulčice si šance vytvořily až v závěru první půle, ale nejlepší hráč na trávníku Luděk Urbánek nedokázal ve dvou šancích domácího brankáře Bančáka překonat. Domácí gólově udeřili krátce po změně stran. Po individuální akci vstřelil ve 49. minutě krásný gól Radek Polách. Ve zbytku zápasu si hosté vytvořili trvalou optickou převahu, ale domácí obrana dirigované v neděli výborným Hájkem již neinkasovala. Na druhém vítězství Veselí v sezoně má obří podíl i brankář Bančák.

Starý Poddvorov – Kněždub 2:0. Starý Poddvorov zvládl i druhý domácí duel. Výhra nad Kněždubem se však nerodila vůbec lehce, hosté byli hlavně v prvním poločase aktivnějším týmem, ale kvůli střelecké nemohoucnosti odjíždějí z Poddvorova s prázdnou. „Domácí byli v koncovce mnohem produktivnější a efektivnější. Prostě vytěžili z minima maximum,“ řekl zklamaný kouč Kněždubu Libor Grabec.

Jeho tým si vypracoval v prvním poločase tři dobré střelecké příležitosti. V první šanci prováhali vhodný okamžik k zakončení Káčerek s Chrenčíkem, o deset minut později střílel David Grabec pouze do připraveného brankáře domácích. Další střílený centr Petra Bíly odvrátila obrana Starého Poddvorova na rohový kop. Vrchol nemohoucnosti pak předvedl Martin Durna, který místo střely nepochopitelně dělal v pokutovém území místo střely kličku protihráči a o míč snadno přišel. Domácí si toho v první půli mnoho nevytvořily. Za zmínku snad stojí pouze pokusy Homoly a Vránka. „Kdyby první poločas skončil 3:0, nikdo by se nedivil,“ uvedl Grabec.

Poddvorov po změně stran přidal, zlepšil pohyb a zvýšil důraz. Nedorozumění v obraně Kněždubu dokonale potrestal Homola, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Hosté pak druhý gól nabídli Poddvorovu sami. Nesmyslnou rozehrávku hostí potrestal chytrým lobem Homola. Domácí si v závěru dvougólový náskok bez problémů pohlídali, hosté už se na nic nezmohli.

1.B třídy, 5. kolo:

Lednice – Rakvice 5:1 (1:1), Fóbl 2, Holešínský, Markovič, Pospiš – Trávníček
Lanžhot B – Hroz.Lhota 0:6 (0:2), Lipčík 2, Bartošek, Bíla, Náhlík, Stanislav, ČK: Mráz (L)
Veselí – Mikulčice 1:0 (0:0), Polák
Hustopeče – Velké Bílovice 4:0, Konečný 2, Benček, Vetýška
Milotice – Dubňany 1:2 (0:2), Kundrata Filip – Dohnálek 2, ČK: Kundrata Filip
Blatnice – Žarošice 1:2 (1:2), Vaněk – Chromý, Žaroský
Starý Poddvorov – Kněždub 2:0 (0:0), Homola 2

1. Hroz.Lhota 4 4 0 0 16:1 12
2. Lednice 4 3 0 1 11:7 9
3. Hustopeče 4 2 2 0 8:3 8