Dubňany - Rakvice 2:1 (2:0), Horný, vlastní – Suský. Fotbalisté Dubňan konečně přetrhli nepříjemnou sérii. Baník vyhrál v mistrovském zápase před vlastním publikem poprvé od 15. června 2008. Tehdy v posledním zápase sezony porazily Dubňany Hlohovec 3:0. Nyní si Baník poradil s dalším týmem z Břeclavska. Nováčka z Rakvic porazili svěřenci kouče Ševely 2:1. V nevídaně bouřlivé atmosféře poslal domácí do vedení parádním sólem Michal Horný, který obešel tři protihráče a střelou mezi nohy potupil hostujícího gólmana. Technický středopolař zažívá povedený start do nové sezony. V minulém zápase se trefil i na půdě Podivína. Domácí příznivce, kteří slavnostní zápas zpestřili několika bengálskými ohni i dýmovnicemi, potěšil po půlhodině hry jeden z hostujících obránců, který poslal míč do vlastní sítě. Rakvice se gólu dočkaly až po změně stran. Čestný úspěch nováčka zaznamenal Suský. Dubňany si připsaly první letošní body.

Vlkoš - Bořetice 1:2 (1:1), David – 2x Jambor. Domácí fotbalisté prožili kruté utkání. V kvalitním zápase poslal hosty do vedení ve 3.minutě Jambor, který využil nedůsledného bránění domácích hráčů při standardní situaci. Vlkoš hru vyrovnal a David v závěru první půle srovnal s hosty krok. „Nerad hodnotím výkon rozhodčího, ale sudí zápas ovlivnil. Některé jeho verdikty byly strašné. To jsem dlouho nezažil,“ kroutil hlavou domácí lodivod Zdeněk Mareček.
Zkušeného kouče rozzlobily hlavně penaltové zákroky na dobře hrajícího Davida. Hosté o své těsné výhře rozhodli ve třetí minutě nastavení. Po ruce jednoho z hráčů Bořetic rozhodl o výhře Celticu Jambor. Inkasované brance předcházela velká šance Vavruše, který hlavou mířil pouze do připraveného gólmana. „Zápas se mi hodnotí velmi špatně. Ne že by hrály Bořetice špatně, ale my jsme byli více než vyrovnaným soupeřem,“ dodal Mareček.

Lednice - St. Poddvorov 2:2 (2:1), Fóbl, Holešinský - Tichánek, Vránek. Nováček se dočkal historického bodu v krajské soutěži. Remíza je spravedlivá, nicméně v Lednici se určitě nehrálo fair play. První poločas byl ve znamení domácího celku. Lednice se ujala vedení ve 29. minutě brankou Fóbla. O dvě minuty později unikl po křídle Vránek, povedeným centrem našel Ticháčka, který hlavou nedal Hanzelovi šanci. Hosté se však dlouho neradovali. Domácí využili zaváhání hostující obrany a Holešínský poslal Lednici znovu do vedení. Ve 37. minutě se hostující gólman Flíček srazil s protihráčem a byl k údivu hostující lavičky vyloučen. Zákroku navíc předcházel ofsajd domácího útočníka. „Před šestnáctkou se čelně srazili. Vzniklo to ale kvůli dvoumetrovému ofsajdu,“ smutně poznamenal Vyškovský. Ve druhém poločase byli hosté v deseti aktivnějším týmem, vypracovali si mnoho standardních situací. Hlavní rozhodčí upřel Poddvorovu dvě penalty. „Sudí byl k domácím mnohem benevolentnější a zápas absolutně nezvládl,“ řekl rozhořčeně hostující lodivod Petr Vyškovský.Hosté se zaslouženého vyrovnání dočkali tři minuty před koncem. Po trestném kopu Zavadila ve skrumáži a po chybě Hanzela nečekaně, ale zcela zaslouženě vyrovnal výborně hrající Vránek.

Lanžhot - Kněždub 4:0 (1:0), 2x Šustr, Kovář, Mihál. Kněždub si po výhře v derby připsal úvodní letošní porážku. „Výsledek neodpovídá průběhu zápasu, ale tak to někdy bývá,“ uvedl kouč Kněždubu Libor Grabec. Hosté přijeli do Lanžhota bez velkých ambicí i dvojice klíčových hráčů Němeček – Roman Grabec. Další dva hostující hráči byli z pracovních důvodů mimo. „Chtěli jsme hrát s jedním útočníkem typického zanďoura na brejky,“ přiznal Grabec. Tato taktika se hostům dlouho dařila. V první vážnější šanci se objevil David Grabec, který se však k míči nakonec nedostal. Jako první udeřili domácí. Zkušený Šustr obešel tři protihráče a poslal favorita do vedení. Ve zbytku poločasu se hrálo uprostřed hřiště.
Po změně stran měli hosté více ze hry. Dvakrát šel Kněždub do otevřené obrany. Karásek branku přestřelil a Bíla poslal míč pouze do gólmana. Lanžhot zápas rozhodl v 78. minutě. Druhou branku vstřelil Mihál. Hosté hru v závěru otevřeli, čehož domácí dalšími dvěma brankami využili. Na rozdíl tří branek zvýšil po špatné rozehrávce Sasína Kovář. Výhru zpečetil těsně před koncem zápasu Šustr.

Hroznová Lhota - Mutěnice B 3:0 (2:0), L. Lipčík, Bíla z penalty, J. Lipčík. Domácí Sokol si po dobrém výkonu poradil s rezervou Mutěnic, kterou porazil jasně 3:0. Domácí poslal v 10.minutě do vedení Lukáš Lipčík. Na rozdíl dvou branek zvyšoval v poslední minutě první půle Bíla, který proměnil pokutový kop. Po hodině hry pečetil výhru Lhoty Josef Lipčík. Hosté si mnoho šancí na zkorigování výsledku nevytvořili.

2. kolo: Podivín - Hlohovec 4:1 (1:1), Hakala, Martečík, Dohnal, Švestka Martin – Pekárek.