Podivín – Starý Poddvorov 2:0 (1:0), Kadrnka, K. Švestka.

Starý Poddvorov prohrál v Podivíně a do konce sezony zřejmě přišel o brankáře a trenéra Jaroslava Flíčka. Ten byl po jednom ze vzdušných soubojů odvezen do nemocnice. „Mám přeražený levý malíček. V nemocnici mi to srovnali. Až to odpuchne, tak se to bude zřejmě operovat. Pět týdnů budu chybět určitě,“ řekl zkušený gólman.

Ten odstoupil z průměrného utkání ve 20. minutě. V první šanci se ocitl hostující Homola. Jeho střelu brankář Létal vyrazil. Podivín se dostal do vedení ve 28. minutě. Po centru Mertečíka stačila hostující obrana zblokovat střelu Dohnala, ale přesná dorážka Kadrnky skončila v síti. V nastaveném čase první půle pálil z dobré pozice Homola nad.

Hostům patřilo i úvodních deset minut druhého poločasu. Další šanci Homoly zlikvidoval Létal. Na druhé straně se sám před náhradníkem Hustým objevil Karel Švestka. Tentýž hráč si spravil chuť v 77. minutě. Po spolupráci Dohnala s Martinem Švestkou se obávaný střelec nemýlil. Třetí gól mohl přidat Martin Švestka. Jeho hlavička však skončila na tyči.

Lanžhot – Sokol Hroznová Lhota 2:2 (2:0), Venglovič, Říha – vlastní, Lipčík.

Průměrné utkání skončilo nečekanou dělbou bodů. Hroznová Lhota prohrávala na půdě oslabeného Lanžhota 0:2, ale nakonec i přes špatný výkon brali hosté bod za remízu 2:2. Hroznovka začala v Lanžhotě dobře. Střela Lukáše Lipčíka ani hlavička Náhlíka však brankou neskončily. Domácí nahrazovali herní nedostatky bojovností a nasazením. V 18. minutě poprvé překonal brankáře Stanislava domácí Říha. Vyrovnat mohl po centru Bíly Petr Lipčík. Jeho hlavička mířila z dobré pozice mimo. Trest přišel vzápětí. Venglovič vybojoval míč, prošel přes několik Lhoťanů a střelou přes hráče překvapil Stanislava podruhé.

Hosté po přestávce zabrali. Další šanci zahodil Petr Lipčík. Na druhé straně pálil z dobré pozice vedle Létal. Poslední půlhodina patřila přece jen fotbalovějším hostům. Po centru Petra Lipčíka si jeden z domácích hráčů srazil neposlušný míč do vlastní branky. Následně mohl vyrovnat Šrahůlek. Ten však hlavičkoval po centru Bíly těsně vedle. Zaslouženého vyrovnání se Hroznová Lhota dočkala v 85. minutě. Agilní Petr Lipčík středem potáhl míč do vápna a s přehledem upravil na konečných 2:2.

Milotice – Mutěnice B 0:0.

Bojovný zápas skončil na těžkém terénu spravedlivou remízou. Souboj hrajících trenérů Neduchala a Zemánka neměl vítěze. „Bylo to vyrovnané bojovné derby s šancemi na obou stranách. Remíza odpovídá,“ řekl kouč hostí Petr Zemánek.

„Měli jsme tři vyložené šance. Nebylo nám přáno dát gól. V naší situaci bereme každý bod, i když doma bychom měli vyhrávat,“ uvedl domácí trenér Roman Neduchal.

V závěru mohl strhnout vedení na stranu Mutěnic Holešínský, který v ideální pozici mířil vedle. „Byla to tisíciprocentní šanci. Byl sám uprostřed branky a minul,“ posteskl si Zemánek. Bod nakonec braly oba týmy.

Hlohovec – Blatnice 1:4 (0:1), Tureček – Hozák, Ondroušek, Zalubil, Štefánek.

Blatnice splnila v Hlohovci roli favorita a zaslouženě vyhrála. Po úvodním oťukávání a několika střelách na obou stranách vstřelil úvodní gól zápasu se po přihrávce Vaňka Zalubil. Ve 39. minutě šanci domácích odvrací pozorný Podolan. Hra hostů se zlepšila s příchodem Jílka.

Ve 48. minutě pálí po přihrávce aktivního Vaňka Ondroušek do tyče. V 59. minutě zužitkoval přihrávku Jílka Ondroušek. Domácí se první jarní branky dočkali o sedm minut později. Rychlý brejk zakončil Tureček. Zvýšit vedení Blatnice mohli Vaněk, Zalubil a Ondroušek. Jejich šance však zůstaly nevyužity. V 80. minutě vystrašil Podolana jeden z domácích hráčů, který zamířil z trestného kopu do tyče. Blatnice výhru potvrdila v samotném závěru. Na 3:1 zvýšil Štefánek, výhru hostí pečetil v poslední minutě zkušený matador Hozák.

Vlkoš – Kněždub 3:1 (1:0), Vajdík 2, David – R. Grabec.

Vlkoš po třech porážkách konečně zabral a proti Kněždubu získal cenné body. V bojovném zápase poslal domácí do vedení z penalty Lukáš Vajdík. Ještě předtím ale zahodili hosté několik slibných příležitostí.

Vlkoš svůj náskok navýšil v 55. minutě. Po rohovém kopu se parádně trefil z dvaadvaceti metrů Vajdík. Hosté sice měli po celý zápas optickou převahu, ale mnoho šancí si nevytvořili. Zápas zdramatizoval až trestný kop zkušeného Romana Grabce, který parádní ranou snížil. Kněždub v závěru soupeře zatlačil, ale obrana Vlkoše fungovala spolehlivě. Definitivní uklidnění přinesl střelec David, který propálil hostujícího brankáře. „Zápas rozhodlo naše špatné řešení finálních situací. V poli jsme byli lepší, domácí byli produktivnější. My jsme hráli, Vlkoš dával branky,“ uvedl hostující trenér Libor Grabec.

Další výsledek 18. kola: Lednice – Rakvice 1:0 (0:0), Fóbl, Dubňany – Bořetice 1:0 (0:0), Šalša, více k utkání: Dubňany spasil proti Celtiku kanonýr Šalša.

1. Blatnice 17 11 4 2 36:20 37
2. Podivín 17 11 1 5 37:23 34
3. Bořetice 17 10 2 5 36:18 32
4. Lanžhot 17 9 4 4 40:24 31
5. Kněždub 17 9 3 5 23:24 30
6. Lednice 17 7 5 5 26:25 26
7. St. Poddvorov 17 7 4 6 21:24 25
8. Hrozn. Lhota 17 6 5 6 29:29 23