1.B třída: Milotice porazily Kněždub, Blatnice přehrála Poddvorov

Hodonínsko – V sedmi zápasech prvního kola první B třídy, které se hrálo netradičně až na závěr podzimní části, padlo pouze patnáct branek. Diváci ve Svatobořicích a Hroznové Lhotě dokonce neviděli žádný gól. Střelecky i bodově vyšli naprázdno Veselí nad Moravou a Starý Poddvorov

7.11.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Rudolf Hoffmann

Svatobořice – Dubňany 0:0. Víkendový šlágr první B třídy skončil bezbrankovou remízou. Z remízy 0:0 měli ale větší radost domácí, kteří se po většinu času pouze bránili nájezdům soupeře. „Po výprasku v Kosticích jsme doma nechtěli prohrát. Bod se silnými Dubňany proto bereme. Hosté měli více šancí. Nás ale podržel skvělý gólman Ivičič,“ uvedl kouč Spartaku Ivan Šerfözö. Atraktivní derby si nenechalo ujít víc než pět set diváků. V prvním poločase byl k vidění vyrovnaný fotbal s minimem šancí. Domácí hrozili hlavně po standardních situacích, Baník to zkoušel kombinacemi středem hřiště. Ve druhé půli byly Dubňany o poznání aktivnější. Hostující útočník Sviták ovšem zblízka přestřelil prázdnou branku Spartaku a mladíka Baťu vychytal v úniku Ivičič. Svatobořice žádnou tutovku neměly. Ve 49. minutě střílel Malounek. Gólman Baníku Kordula byl pozorný. Pokus Hučka zase postrádal razanci. Baník se dočkal ve druhém poločase branky, ale gól Štose nebyl pro ofsajd uznán. V závěru ještě vystrašil domácí zadák Bradáč vlastního gólmana Ivičiče. Ten si ovšem s nepovedenou malou domů skvěle poradil. „Chtěli jsme vyhrát a udržet první místo. Remíza je pro nás ztráta. Měli jsme na to, abychom ve Svatobořicích vyhráli,“ řekl zadák Baníku Michal Vacenovský.

Milotice – Kněždub 3:1. Fotbalisté Milotic napravili před vlastním publikem zaváhání s rozjetými Křenovicemi a doma si na hody poradili s Kněždubem. „Výhra nad silným soupeřem mě těší. Kněždub byl výborný soupeř. Fotbalově na tom byl možná ještě lépe než Křenovice. Hraje se ale na góly a ty jsme dali my,“ řekl kouč Agra Milan Bidmon. Domácí tým nasměroval za třemi body útočník Ivo Kundrata, který se trefil po přihrávce Hofra. „Byla to krásná střela z dvaceti metrů,“ popsal úvodní branku zápasu Bidmon. Druhý gól přidal Šťastný. tomu míč ideálně předložil Slovák Gergel. Kněždub se po změně stran tlačil do útoku, ale před Nedvědického branku se dostával sporadicky. „Hosté si pořádnou šanci nevytvořili. Pohlídali jsme si Romana Grabce a mladého Březinu,“ řekl milotický kouč. Agro zvýšilo svůj náskok v 80. minutě, kdy se prosadil Grabcův osobní strážce Balous. Sokol se ale nevzdal a v 82. minutě zásluhou Kaizara po trestném kopu snížil. „Tam, byla trochu chyba, protože naše zeď se rozestoupila,“ řekl Bidmon. Jinak si myslím, že naše vítězství je zasloužené. Tři body jsou hlavně vybojované," zdůraznil kouč Agra.

Hustopeče – Žarošice 1:1. Celek z Kyjovska přivezl cenný bod z Hustopečí. „Byl to hodně nervózní zápas. Diváci viděli spoustu osobních soubojů. Kvalitě utkání neprospěl ani trávník, který nebyl v dobrém stavu. Za remízu jsme ale rádi,“ řekl asistent hostujícího kouče Zdeněk Žaroský. Žarošice se musely obejít bez útočníka Frýborta, který byl s folklórním souborem v zahraničí. Domácí byli v prvním poločase lepším týmem. Hustopeče se ujaly vedení v 16. minutě, kdy se po standardní situaci trefil Ambroš. Žarošice odpověděly v polovině druhé půle. Po závaru před domácí brankou se prosadil Žaroský. Hosté byli po změně stran lepším týmem, druhý gól už ale nepřidali. „Začali jsme hrát podstatně lépe. Byli jsme důrazní, vyhrávali jsme osobní souboje. Ve druhé půli jsme hrozili z brejkových situací a navíc jsme si dokázali vytvořit dvě gólové příležitosti,“ pronesl Žaroský. Domácí dohrávali bez vyloučeného útočníka Hoffmana, který zbytečně atakoval brankáře Stanislava Holuba a uviděl červenou kartu. Žarošice zakončí podzimní část ve Svatobořicích.

Újezd u Brna – FC Veselí nad Moravou 2:0. Veselané i nadále pokračují v nevýrazných výkonech. Po těsné domácí výhře nad Blatnicí utrpěli svěřenci kouče Kapusty další porážku. Celek z Hodonínska však na Brněnsku zklamal. Hosté se nedokázali vypořádat s nerovným terénem ani absencí několika klíčových hráčů. Veselí v neděli chyběli potrestaní Tomeček s Poláchem. Mimo hru jsou stále dlouhodobí marodi Řičica, Vlastimil Sládeček, Martin Prajza a Lovecký. Újezd poprvé udeřil v prvním poločase. Brankáře Bančáka překonal Horáček.. Veselí se snažilo o vyrovnání, ale ve hře hostujícího týmu ale chyběli klid a přesnost. Šance Hrbka skončila mimo. Hosté si po změně stran vytvořili trvalou územní převahu, ale místo gólu podruhé inkasovali. „Bylo to špatné. V poslední době se herně trápíme. Nedaří se nám kombinace, špatně řešíme i situace ve finální fázi,“ řekl opora FC Veselí nad Moravou Marek Janoušek.

Hroznová Lhota – Kostice 0:0. Poslední tým první B třídy doma ztratil další body. Hroznovka nedokázala porazit před vlastním publikem ani Kostice. Stovka diváků viděla sotva průměrný fotbal. Oba týmy se předháněly v nepřesnostech. Většina akcí končila daleko od obou brankářů. O něco blíže k vítězství měli domácí, ti však své dvě příležitosti nedokázali využít. Jelikož ani Kostice nedokázaly na domácího brankáře vyzrát, skončil nudný duel spravedlivou bezbrankovou remízou.

Blatnice – Starý Poddvorov 3:0. Průměrné utkání skončila zaslouženou výhrou domácích. Poddvorov nastoupil v kombinované sestavě. Na výkonu hostujícího mužstva byla absence několika opor znát hlavně v prvním poločase. Blatnice měla více ze hry. Už v 5. minutě se po přihrávce Jakuba Cícha prosadil kanonýr Vaněk. Následně mohl zvýšit Štefánek. Jeho hlavička po rohovém kopu skončila na břevně. Ve 29. minutě zahodil další šanci David Vaněk. Hosté o sobě dali vědět až po půlhodině hry. Trestný kop Poddvorova skončil mimo. Ani další rána hostů se mezi tři tyče nevešla. Domácí přidali druhý gól ve 44. minutě, kdy se po úniku Jakuba Cícha trefil Roman Sládeček. Úvod druhé půle patřil Blatnici. Střela Vaňka skončila nad. Domácí se po změně stran uspokojili a začali dělat chyby, čehož hosté využívali k rychlým brejkům. Domácí brankář Podolan ale odčinil chybu ve Veselí a své spoluhráče podržel. Blatnice mohla v závěru přidat další branky, ale Vaňkovi míč v rozhodující chvíli utekl do autu a bombu Schmeistra zneškodnil gólman Mašina. V 78. minutě rozhodl zápas Sládeček, který chytrým lobem zakončil hezkou akci Blatnice. Hosté se snažili alespoň o čestný gól, nepřesný sudí je však obral o pokutový kop.

7.11.2011 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 17 000 Kč Obsluha strojů na úpravu vláken, dopřádání a navíjení příze a nití obsluha textilních strojů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 13. Poznámka: Pracoviště: Velká nad Veličkou 890. Příspěvek na stravu, pátý týden dovolené, příspěvek na zdrav. rehabilitační, sport. a kult.vyžití.. Pracoviště: Kordárna plus a.s., 696 74 Velká nad Veličkou. Informace: Hana Hudečková, +420 518 312 130. Výroba - Výroba Obsluha strojů 13 500 Kč Obsluha ostatních strojů na výrobu a úpravu textilních, kožených a kožešinových výrobků jinde neuvedená. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Pracoviště: Velká nad Veličkou 890. Pracovní doba od 6:00 do 14:00, od 14:00 do 22:00, od 22:00 do 6:00 hod. Vhodný zdravotní stav. Obsluha ostatních strojů a zařízení na výrobu, zpracování, uchování potravin a příbuzných výrobk.. Pracoviště: Ttt-neres s.r.o. - kordárna, 696 74 Velká nad Veličkou. Informace: Josef Sedlář, +420 775 404 104. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič ostatních speciálních 100 Kč Řídící pracovníci stavebního provozu stavební dělník/ce - předák/čka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč, mzda max. 160 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Pracoviště: Dělnická 414, 696 85 Bzenec + stavby zaměstnavatele JM a Z kraj. Jedná s o práce na dopravních a vodohospodářský stavbách: realizace železobet. stěn, propustků, říms, šachet, pokládka kanalizačního potrubí, pokládka prefabrikátů. Znalost práce při pokládce kanalizace a vodovodu, výkopové a zemní práce, použití pažících boxů atd. , Měsíční ohodnocení formou prémií. Kontakt na tel. 602 145 123 od 7:30 do 17:00 hod, na mail: libor.tomek@sytys.cz. Pracoviště: Sytys.cz s.r.o. - provozovna, Dělnická, č.p. 414, 696 85 Moravský Písek. Informace: Libor Tomek, +420 602 145 123. Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 26 000 Kč Svářeči Svářeč - mechanik nerez. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Svařování a montáž filtračních zařízení dle výkresové dokumentace převážně ve výrobním závodě., , Co za to:, , - jednosměnný provoz,, - příspěvek na stravování, , - 5 dní ozdravného volna navíc,, - mzdu ve výši 26 000 – 32 000 Kč., , Co k tomu potřebujete?, , - znalost svařování nerezových ocelí (metoda TIG/MIG v ochranné atmosféře vítána),, - orientace ve výkresové dokumentaci,, - ŘP sk. B., , Pokud Vás to zajímá, pište nebo volejte na:, Tel.:777 11 80 91, e-mail: janulik@filtrace.com. Pracoviště: Bílek filtry s.r.o., 696 21 Prušánky. Informace: Jiří Janulík, +420 777 118 091.

Chci hráče se vztahem k regionu, říká nový trenér Hodonína Pavol Švantner

Fojtík při premiéře skóroval. Drtiči ale přestřelku v Opavě nezvládli

Bez čtverného skoku se na špici nedostanete, říká Sabovčík. Skočil ho jako první

Brno – Dvakrát bral zlato na evropském šampionátu a z olympiády v Sarajevu v roce 1984 si odvezl bronz. Dnes je krasobruslaři Jozefu Sabovčíkovi pětapadesát a s ledem se loučí. Příští rok vyjede naposled. V Ostravě a Bratislavě předvede v listopadu rozlučkovou show Fire on Ice.

Dluh za Velkou cenu? Část zaplatí Brno a kraj, ministerstvo další peníze nepošle

Brno – Ve ztrátě dvaatřiceti milionů korun skončila letošní motocyklová Velká cena České republiky. Radní Brna a Jihomoravského kraje se v pondělí dohodli, že část chybějících peněz doplatí. Zbytek chtějí od ministerstva školství mládeže a tělovýchovy.

České házenkářky zaspaly začátek, Rumunsku podlehly o tři góly

Českým házenkářkám vstup na mistrovství Evropy nevyšel. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného v úvodním duelu šampionátu prohrály s Rumunskem 28:31, když nezvládly hlavně začátek a ve druhém poločase jen marně dotahovaly náskok silných soupeřek.

-

Žádné alibi. Ratíškovičtí fotbalisté chtějí postup

Ratíškovice – Podzim zahájili sérií šesti výher v řadě, herními výkyvy se ale připravili o vedoucí pozici. Fotbalisté Ratíškovic zakončili podzimní část B skupiny I. A třídy na třetí příčce se ztrátou jednoho bodu na vedoucí Hroznovou Lhotu. „Kvůli herním výkyvům nejsem s podzimem úplně spokojený, poztráceli jsme spoustu bodů. Jsem náročný, takže jsem si po úvodních kolech přál vybojovat první místo. Bohužel to kvůli ztrátám nevyšlo,“ uvedl ratíškovický trenér Petr Zemánek.