Bančák měl rozhodně více práce než kolega Loukota v brance Kunštátu. Ale mladý gólman FC Veselí si se střelami z dálky a dalšími ošemetnými situacemi bez problémů poradil. „Soupeř ale mnoho vyložených šancí neměl," řekl Bančák.

Ten byl v posledních dnech a týdnech pod palbou kritiky. Odchovanec Slovácka však hodil nepovedené zápasy v Lovčicích, Starém Poddvorově a Újezdu u Brna rychle za hlavu a v nejdůležitějším zápase sezony předvedl spolehlivý výkon.

„Kritiku vnímám dva tři dny po zápase, ale pak ji úplně vypouštím z hlavy. Nejsem ten, kdo by nad ní dlouho přemýšlel," říká Bančák.

Podle něj ovšem může za obdržené branky ve většině případů celý tým. „Když se dostane hodně gólů, tak se to většinou svede na obranu nebo brankáře, kteří jsou poslední a chyby u nich jdou vidět nejvíc. Naposledy v Lovčicích jsme dostali pět branek. Těmto gólům ale třeba předcházela špatná přihrávka útočníka nebo záložníka," uvedl Bančák.

Ideální výkon nepodalo Veselí ani na Srbské. Hlavně ve druhém poločase měl totiž Kunštát navrch a nebýt pozorné obrany, mohlo finále skončit pro Veselany porážkou. „Bylo to vyrovnané utkání. Kunštát byl takový silovější, což nám příliš nesedělo. Nám se nedařila naše kombinační hra. Soupeř hrál dobře, ale my jsme vzadu pozorně bránili a vyvarovali se zbytečných chyb," pravil Bančák.

Jelikož se za devadesát minut nerozhodlo, dospěl zápas až do penaltového rozstřelu. „Měli jsme štěstí. Soupeř byl naštěstí ještě více levý než my," smál se veselský gólman, který se hráčů Kunštátu nebál. „Já si věřím vždycky, ale penalty jsou jenom o štěstí," culil se.

Bančáka neznervóznila ani vzpomínka na poslední zápas na Srbské, kde v dresu Slovácka dostal od dorostenců Zbrojovky šest branek. „Dnes to bylo mnohem lepší," řekl vysoký brankář.

Veselská jednička přitom od utkání málem ani nezasáhla. Na rozcvičení Bančák chyběl, náhradníka Zavadila připravoval zraněný útočník Roman Sládeček. „Na stadion jsem přijel sedm minut před začátkem utkání. Jenom jsme se oblékl do dresu a rovnou bez rozcvičení šel na plac," vysvětlil Bančák.

Ten se zdržel v práci. Souboj s časem ale nakonec vyhrál. Veselští funkcionáři si tak mohli oddechnout. „Ze začátku jsem byl ztuhlý, protože jsem celý den seděl v práci na zadku, a pak v autě. Naštěstí to dopadlo dobře," oddechl si Bančák, který kvůli pracovním povinnostem pohárový triumf příliš neslavil. „V Brně jsme autem a ve čtvrtek jdu normálně do práce. Někteří kluci to ale hodně odpálí," předpovídal.

I když měl dvaadvacetiletý gólman z vítězství velkou radost, největšího úspěchu v kariéře dosáhl už v mládežnické kategorii. „Se Slováckem jsem toho moc nevyhrál, takže toto je můj třetí větší triumf. Cením si toho hodně, ale úplně nejvýš to nestavím," dodal Bančák.