A mohlo být i líp. Po hodině hry totiž neproměnil hrdina z derby, Tomáš Kotásek, pokutový kop.

Vysokou výhru domácí lodivod nepřeceňoval. „Po herní stránce to byl hlavně v první půli špatný zápas. S výsledkem jsem ale samozřejmě spokojený,“ řekl Pavel Toman. Ten se musel obejít bez kapitána Koplíka. Obrana však fungovala i bez svého vůdce velmi dobře.

Do vedení poslal Ratíškovice v 9. minutě dlouhán Blaha, který zužitkoval povedený centr Tomáše Kotáska. Pro tradičního střelce to byla úvodní jarní branka. Ve zbytku prvního poločase se hrál, před stovkou diváků a za neustálého deště, průměrný fotbal. Ke kvalitě hry nepřispěl ani nepřesný sudí Laštůvka.

Hosté z Kuřimi hrozili zejména po standardních situacích a rohových kopech. Všechny ošemetné situace však vyřešila obrana v čele s výborně chytajícím Pelíškem.

Druhý gól do sítě Tišnovského přidal krátce po změně stran Homola, který zakončil skvělý průnik dorostence Voříška. „Tentokrát musím vyzdvihnout Voříška, který byl opravdu nejlepší hráč na hřišti. Hlavně po svém příchodu do útoku udělal velké množství práce,“ pochválil výborně hrajícího mladíka Toman.

Domácí mohli vzápětí zvýšit. Šance Kadlčíka, Homoly a Voříška zůstaly nevyužity.

Pojistit vedení odmítl i Tomáš Kotásek. Ten s nařízenou penaltou za faul na Voříška naložil prachbídně. „To se stává i lepším hráčům na světě,“ mávl rukou Toman.

Poté převzali iniciativu hosté. Pelíšek několika bravurními zákroky svůj tým podržel. V samotném závěru zpečetil zaslouženou výhru domácích Voříšek, který unikl hostující obraně a střelou podél Tišnovského upravil na konečných 3:0.

Další výhra posunula Baník na sedmé místo tabulky. V Ratíškovicích mohou v klidu spřádat plány na další sezonu. „V klidu nejste asi nikdy. Momentálně se nehraje fotbal pro diváky, ale body jsou samozřejmě důležitější. Teď musíme zapracovat na tom, aby se hra líbila i našim fanouškům,“ dodal Toman.

Ratíškovice – Kuřim 3:0 (1:0)
Branky: 9. Blaha, 51. Homola, 89. Voříšek
Rozhodčí: Laštůvka – Holík, Šerfözö
Diváci: 100
Ratíškovice: Pelíšek – Machala, P. Kotásek, Uřičář, Dobeš – Voříšek, Janoušek, T. Kotásek, Kadlčík – Blaha (54. Svoboda), Homola