Jak náročný je přechod do vyšší soutěže, zjišťují v poslední době fotbalisté Ratíškovic. Nováček krajského přeboru se po úvodní euforii, kdy celek vedený trenérem Petrem Zemánkem střídal porážky s tříbodovými zisky, dostal do pásma, kde se nejčastěji skloňuje slovo záchrana. „Po úspěšném začátku jsme si asi mysleli, že to bude dobré, ale je to jinak,“ říká Zemánek v rozhovoru pro týdeník Slovácko.

Nelichotivé je pro Baník především období od jednadvacátého srpna, kdy si hráči v soutěži užili vítězství naposledy. Ratíškovice tehdy přehrály Kuřim 2:0. Bylo to také naposledy, co odehrály zápas s nulou vzadu. Od té doby na přísun tří bodů do vyrovnané tabulky čekají. Navíc se v uplynulých kolech Ratíškovičtí nemohli opřít o defenzivu, kdy dostávali dvě i tři branky za zápas. „Dostali jsme hodně laciné góly. Až kromě zápasu s Boskovicemi nás ale žádný soupeř vyloženě nepřehrával. Ve dvou domácích zápasech jsme deset minut před koncem vedli o dvě branky a nakonec jsme duely ztratili. Tyto body nám chybějí,“ tvrdí Zemánek.

„HRAJEME O ZÁCHRANU“

Po úvodních jedenácti střetnutích mají Ratíškovice bilanci dvou výher, dvou remíz a sedmi porážek. Teď o víkendu prohráli 0:1 s Moravskou Slavií. Žádná radost. Spíš starosti. A taky zjištění, že v krajském přeboru nelze podcenit vůbec nic. Tým, jenž v minulém ročníku 1.A třídy zvládl bodové dostihy s ambiciózní Lednicí, má nyní co dělat, aby nepropadl panice. „Víme, že momentálně hrajeme o záchranu. Chceme udělat co nejvíce bodů a v soutěži se stabilizovat,“ ujišťuje trenér.

V zimní pauze by v kabině rád viděl některou ze zkušených posil, jenže tady je podle Zemánka problém typu „nedostatkového zboží“. Hráči nejsou. „Řešili jsme to už v letním přestupním termínu a řešit to budeme i nyní. Moc šancí tomu ale nedávám. Mužstva nikoho pouštět nechtějí. Zkušenost bychom potřebovali – hráče, jenž vezme zodpovědnost na sebe. Uvidíme, ale myslím si, že si soutěž budeme muset uhrát ve stávajícím složení,“ prognózuje ratíškovický taktik.