Baník má první bod

REGION - Veselané i Veličané čtyřikrát inkasovali a vyšli bodově na prázdno.

28.8.2007

Ilustrační fotoFoto: PROFIMEDIA

Ratíškovice opět nevstřelily gól, ale vezou z Hrušek alespoň bod. Veselané a Veličané si shodně připrali porážky 1:4.

Rosice – Velká n/Vel. 4:1 (0:1), 49. D. Malata, 55. Chlup, 82. P. Malata, 87. Knotek – 9. Kohůt. Diváci: 230.
Fotbalisté Rosic porazili Velkou nad Veličkou 4:1 a v letošním ročníku jsou stále bez ztráty bodu. Velká začala v Rosicích dobře a brzy vedla, když Kohůt přehodil ze 40 metrů domácího brankáře Ustohala. Rosice vyrovnaly na začátku druhé půle, míč za obranu dostal David Malata a své sólo proměnil. Za šest minut se na hranici šestnáctky obtočil Chlup a pěknou střelou poslal domácí do vedení. To v závěru ještě pojistil Petr Malata, který prošel přes čtyři protihráče a únik sám zakončil. Na 4:1 uzavřel skóre Knotek.

Velká n/Vel.: Sládeček - Škopík, Štefánek, Machálek, Miškeřík - Valášek, L. Macko, Trýska, D. Macko - Kučera, Kohůt.
FC Veselí – Dědice 1:4 (1:3), 40. Svoboda - 14. a 34. Foldyna, 32. Píšek, 72. I. Sigmund, diváci: 225.

Veselané vyhráli minulý týden derby ve Velké nad Veličkou, ale Dědice byly nad jejich síly. Po čtvrthodině poslal hosty do vedení Foldyna, to navýšil ve 32. minutě hlavou střílející Píšek a za další dvě minuty - opět po centru z pravé strany - dával volný Foldyna už na 3:0. Brzy snížil prudkou střelou Svoboda. Ale ještě do přestávky mohl Foldyna dokončit hattrick, ale z metru domácí branku netrefil. V dalších nadějných šancích se objevili domácí Kalfař, Svoboda, Klimek a hostující Slavíček, skóre se však neměnilo. V 70. minutě nastřelil domácí Prajza tyč dědické branky. Naopak na druhé straně zvýšil po samostatné akci Ivo Sigmund už na 4:1. Utkání uzavřela střela do břevna v podání domácího Šebesty.

FC Veselí: Pisklák - Smištík, Laga, Smějsa, Potrusil (37. Klimek) - Hájek, Svoboda, Kalfař, Prajza, Šebesta - Tomeček (64. Grossman).

Hrušky – Ratíškovice 0:0, diváci: 380. Hosté z Ratíškovic čekali na svoji první vstřelenou branku v tomto ročníku a v této činnosti budou pokračovat minimálně do dalšího zápasu. Hosté si za celý zápas vypracovali jen málo šancí, se zakončením to bylo ještě horší.

V prvním poločase byla hra vyrovnaná, místy dokonce získávali navrch hráči hostujícího Baníku. Obzvláště jeho defenzivní řady pracovaly bezchybně, přes stopera Mačudu a záložníka Herůfka se dostávali útočící Podlužané těžko. Nejhezčí akcí prvního poločasu bylo přenesení míče na kapitána Baníku Tomana a jeho střela z voleje. Brankář Hanzel byl ale na místě.

Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí hráči a od prvního hvizdu začali Ratíškovicím zatápět. Do skutečné šance se ale nedostali, jejich převaha tak byla jen platonická. Ratíškovice dál pozorně bránily a občas i zahrozily z rychlých brejků do otevřené hrušecké obrany.
Na druhé straně prožívali nejtěžší chvíle obránci Baníku, nejsilnější nápor soupeře ale přečkali bez úhony. Úplný závěr zápasu naopak patřil hostům, ani ti se však v závěru nervózního utkání nedokázali prosadit.

Ratíškovice: Pelíšek – Toman, Šebek, Mačuda, Dobeš – Petrů, Herůfek, Kotásek (16. Kopl), Svoboda – Novák (72. Ondra), Blaha.

Ostatní výsledky:

Mikulov – Miroslav 0:2 (0:0), Mokrá – Moravský Krumlov 0:2 (0:1), Bohunice – Sparta Brno 4:0 (0:0), Ráječko – Kuřim 5:1 (2:1) (hráno i jako 2. kolo Krajského poháru), Kyjov – Šardice (více viz Navštívili jsme).

V sobotu je na pořadu tradiční derby, v němž Ratíškovice hostí Kyjov. Šardice by si měly v pátek bodově pomoct v domácím duelu s Mokrou. Naopak v neděli přijedou do Veselí a Velké týmy z čela tabulky. Veselané přivítají vedoucí Rosice a Veličané Bohunice.

28.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
Jiří Mihola z KDU-ČSL.

VOLEBNÍ ONLINE: Ptejte se lídra KDU-ČSL a poslance Jiřího Miholy

Před kyjovskou nemocnicí otevřela bezbariérová lékárna. Vznikne i pohotovost

NAŠI PRVŇÁČCI: představujeme školáky ze ZŠ a MŠ v Dolních Bojanovicích

Hodonínsko – Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků z Hodonínska. Tentokrát představujeme žáky ze Základní školy a mateřské školy v Dolních Bojanovicích. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z regionu. Deník si tak mohou koupit na památku.

Dvanáct volebních lídrů ve dvanácti rozhovorech: čtěte Deník Rovnost

Jižní Morava - Existuje celkem dvanáct politických uskupení, které mají reálnou šanci dosáhnout na tříprocentní volební výsledek. Tedy kdyby letošní parlamentní volby byly jen na jihu Moravy. Alespoň to tvrdí poslední předvolební průzkum preferencí, které exkluzivně pro Deník připravila firma SANEP.

VOLEBNÍ ONLINE: Ptejte se trojky kandidátky KDU-ČSL Josefa Uhlíka

Jižní Morava – Josef Uhlík je trojka jihomoravské kandidátky KDU-ČSL pro volby do poslanecké sněmovny. Ve čtvrtek od 13 do 14 hodin odpoví na dotazy čtenářů na www.hodoninskydenik.cz.