Okresní derby v Ratíškovicích bylo jednoznačnou záležitostí domácích. Kyjov si na svém hřišti opět nepřišel na Ráječko. Duel nováčků vyzněl pro horňácký tým.

Ratíškovice – FC Veselí 3:0 (1:0), 57. a 67. Dohnálek, 10. Blaha, diváci: 120.
Baníku se v minulé sezoně nepodařilo Veselanům vstřelit gól. V sobotu se však radovali již po deseti minutách.Po Kotáskově standardce se na přední tyč trefil Blaha. Ve 26. minutě měl blízko k vyrovnání Šebesta, jeho střela však skončila na břevně Pelíšovy branky. Po hodině hry zvýšily Ratíškovice na 2:0. Petrů unikl po pravé straně, přihrál Blahovi, jehož střelu dokázal Hudeček jen vyrazit k Dohnálkovi. Ten již neměl problém dostat míč do sítě. O deset minut později se opřel do míče Kotásek, veselský gólman vyrazil míč opět k Dohnálkovi, který uzavřel na 3:0. Veselané U Cihelny nezahráli dobře, působili hodně nervózním dojmem a také v obraně citelně chyběl kapitán Laga.

Ratíškovice: Pelíšek - Toman (87. Dobeš), Mačuda, Šebek, Koplík – Machala, Petrů (71. Herůfek), Kotásek, Svoboda – Blaha, Dohnálek (81. Kopl)

Veselí: Hudeček - Potrusil, Hájek, Smištík, Huspenina - Rybníkár, Šebesta, Tomeček, Kalfař – Svoboda, Klimek.

 

Kyjov – Ráječko 1:2 (0:0), 83. Dobeš – 62. J. Sehnal, 82. Adámek, diváci: 60.

Zklamání v Kyjově. Domácí hráči se lekli, že by se v případě vítězství dostali do závěru za vedoucí duo. Kyjované podali nervózní a nepřesný výkon. Hosté přijeli do Kyjova zřejmě pro bod a bránili až v osmi lidech. Po vyrovnané první půli se druhý poločas hrál jen před brankou hostí. Domácí se ale nedokázali probít před brankáře Ráječka. Utkání řídil rozhodčí Seitel z Brna.⋌ (rř)

Kyjov: Cahlík – Orlovský, Caloupka, Holeček, Žaroský – Šťastný (44. Půček), Macek, Velecký, Přikryl – Ondráš (46. Dobeš), Plevák (73. Schmeister).

 

Kuřim – Velká n/V. 2:3 (2:3), J. Svoboda, P. Svoboda – Valášek, Kohůt, Kučera, diváci: 150.

Souboj nováčků soutěže začal vzájemným oťukáváním. První střelu na branku vyslal L. Macko, ale trefil z úhlu jen domácího brankáře. První branku dali domácí po rohu. Hosté sice míč odvrátili, ale k odraženému míči se dostal domácí hráč a ze šestnáctky prostřelil všechno, co mu stálo v cestě. Po této brance přejali iniciativu hry hosté. D. Macko si na své polovině vyměnil dvakrát míč s Kohůtem, přihrál Valáškovi a ten z hranice velkého vápna vyrovnal na 1:1. Za pár minut se skóre měnilo znovu a opět ve prospěch Veličanů. Do brejku byl vyslán Kučera, míč si zasekl a našel ve vápně Kohůta, který si míč, nikým nehlídaný, lehce zastavil a pravou nohou poslal hosty do vedení. Za dvě minuty se opět měnilo skóre. D. Macko vyslal po levé straně Hrbáče, který přihrál na malé vápno Kučerovi, jenž s klidem posunul svůj tým do dvoubrankového vedení. Hostující fanoušci byli v euforii ze svého týmu a patřičně ho povzbuzovali. Hned za minutu však Kuřim korigovala. Rychlý brejk po pravé straně a přihrávku na malé vápno zužitkovali domácí hráči na 2:3. Hosté si i ve druhé půli vytvářeli šance po brejcích, do kterých chodili díky otevřenější obraně domácích. Velkou šanci měl Kohůt, ale Valáškovu gólovou přihrávku nezužitkoval, protože jeho střela byla zblokována dvěma obránci domácích. Na druhé straně měl největší možnost záložník M. Zháňal, míč však skončil nad Sládečkovou brankou. Nic víc zajímavého se do konce zápasu nestalo. ⋌(pk)

Velká: Sládeček - Machálek, Trýska, Štefánek, Bárta - Valášek, D. Macko, L. Macko, Hrbáč - Kohůt, Kučera.

 

Šardice – Rosice 5:0 (3:0), 3. Foltán, 30. Šimeček, 35. Špaček, 60. Štěpanovský, 80. Hofr, diváci: 150.

Naděje na dobrý výsledek Rosicím pohasly již po třech minutách. Po chybě hostující obrany Hofr přihrál Foltánovi, který se trefil k tyči. Po půlhodině bylo již 2:0, po standardce vypálil stoper Šimeček a míč se od zad Foltán dostal do rosické branky. Na 3:0 zvýšil po centru Pochylého hlavou Špaček. Ve druhém poločase nadchla diváky sólová akce Štěpanovského, kterou ještě vyšperkoval narážečkou s Hofrem – 4:0. Deset minut před koncem uzavřel na konečných 5:0 Hofr.

Šardice: Korček - Švrček, Šimeček, Špaček, Štěpanovský - König (86. Kyněra), Kopčil, Vavruš (62. Holub) - Pochylý - Foltán, Hofr.

 

Ostatní výsledky: Mokrá – Mikulov 2:8 (0:3), Hrušky – Dědice 0:0, M. Krumlov – Bohunice 3:1 (2:1), Miroslav – Sparta Brno 1:1 (0:0).