Bartoňka do Sparty dostal trenér hodonínského dorostu Mario Rossi. „Domluvil mi tam tréninky. Už tam jsem tři týdny a nemohu si to vynachválit," říká devatenáctiletý fotbalista, který žije přes týden v Praze, kde studuje na Metropolitní univerzitě obor Mediální studia. Jelikož by se těžko dostával do Hodonína na tréninky, připravuje se rodák z Klobouků u Brna v tréninkovém centru Sparty.

„S juniorkou trénuji třikrát týdně. Jsem tam jediný cizí hráč," říká Bartoněk. Ten s mladými Sparťany absolvuje téměř vše. Pouze do kabiny zatím nesmí. „Ve Spartě to tak prostě funguje. Prostě tam přijdu, na recepci si vyzvednu klíče od své šatny, kde mám skříňku i sprchu. S ostatními kluky přijdu do styku až na trávníku," řekl Bartoněk.

Kmenoví hráči Sparty divizního záložníka respektují. Žádné naschvály Bartoňkovy nedělají. „Většina kluků je v pohodě. Na některých je poznat, že jsou z Prahy a že hráli vyšší soutěž. Problémy ale s nimi žádné nemám," říká Bartoněk, který za svými vrstevníky výrazně nezaostává. „Největší rozdíl je ve fyzické kondici a ten se dá vždy dohnat," uvedl technický fotbalista.

Trenér sparťanské juniorky Petr Janoušek však dává svěřencům pořádně zabrat. „Tréninky jsou náročnější než v Hodoníně. Ale dá se to zvládnout," pravil. Žádného hráče ligového mužstva ale na tréninku nepotkal. „Občas s juniorkou trénuje pár kluků z béčka," informuje.

Luxusní zázemí

Co mohou hodonínští hráči Sparťanům nejvíce závidět, je zázemí. Na Strahově mají k dispozici téměř vše. „Kdykoliv chci, tak si tam mohu zajít. Je tam posilovna, bazén i různé regenerační linky," pronesl Bartoněk.

Ten už to ve Spartě zkoušel před pěti lety. „Byl jsem tam v posledním žákovském roce. Neprosadil jsem se tam. Výkonnostně bych na to tenkrát možná i měl, ale netroufal jsem si jít sám do Prahy. Hlavně kvůli střední škole jsem zůstal v Šardicích," pravil Bartoněk.

Ani tréninky ve Spartě však nejsou všechno. Šikovný fotbalista totiž v posledním zápase proti Spytihněvi nijak nezářil. Trenér David Kříž proto stáhnul středního záložníka ze hřiště už v 57. minutě. Nutno dodat, že na vystřídání byla v neděli většina hráčů.

„Možná jsem doplatil na hru našeho týmu. Ale musím přiznat, že jsem opravdu nehrál dobře," řekl Bartoněk. Toho více než střídání mrzela zbytečná ztráta dvou bodů. Spytihněv totiž rozhodně nepatří k favoritům divize D. „Byla to bída. Chtěli jsme doma vyhrát. Bohužel za špatného počasí se nám vůbec nedařilo. Do koncovky jsme se pomalu ani nedostali," řekl Bartoněk.

Hodonín si za devadesát minut žádnou vyloženou šanci nevytvořil. „Přizpůsobili jsme se soupeři, který dobře bránil. Neměli jsme odražené balony, nedostávali jsme se ani do zakončení," dodal Bartoněk, který se bezbrankovou remízou se Slováckou Spartou rozhodně nebude v týdnu na Strahově chlubit.