Štika fotbalové I. A třídy se zatím na zimní přípravu nechystá. „Vycházím ze svých trenérských zkušeností. Dva měsíce zimní přípravy nám musí stačit,“ prohlašuje trenér ambiciózního klubu Milan Valachovič.

Slavní fotbalisté na luxusním jihomoravském vejminku si tak nazují kopačky až 21. ledna a dva týdny se budou připravovat v domácím prostředí. Jistě se také zúčastní turnaje v Mikulově.

Na rozdíl od ostatních klubů z Břeclavska využijí i útulnou halu s umělým trávníkem v rakouském Poysbrunnu. Tam také absolvovali vánoční turnaj, jehož závěrečná kola je čekají na konci ledna. Poté mají na programu zimní soustředění. O místě pobytu však Valachovič zatím jasno nemá.

„Pojedeme buď do Hošťálkové, nebo do Jablonce. Mělo by se to vyřešit do konce týdne,“ prozradil trenér.
Jeho svěřenci se dočkají nových spoluhráčů, a v nabytém kádru vedoucího mužstva i konkurentů.

Z Jablonce přichází mladý mikulovský rodák Tomáš Soukup. Devatenáctiletý hráč má v sestavě místo na pozici krajního záložníka.

Druhou již jistou posilou je obránce Petr Vlček. Nejde však o bývalého reprezentanta, který má zkušenosti s belgickou či řeckou ligou. Nová posila Bavor hrávala za Kohoutovice či Hrušovany nad Jevišovkou.

Z odchodů nemůže Valachovič hlásit žádný. „Chceme udržet mužstvo pohromadě a postoupit do krajského přeboru. Před několika dny se mi navíc z Brazílie ozval Flavo Lima Ferreira, že se u nás bude hlásit třetího února,“ radoval se kouč Bavor.

Při cestě za postupem má jeho tým prozatím sedmibodový náskok, který si vybudoval během první poloviny sezony. „Nebudeme to ale mít jednoduché. Soupeři se na nás vždycky dokáží hrozně nabudit. Mají velkou motivaci a hrají na dvě stě procent,“ je si vědom trenér ambiciózního nováčka 1. A třídy.