Nejspokojenější byl kouč Slavoje Marek Antoš. Tomu se v pondělí 2. dubna narodila dcera Beáta, v neděli pak zakončil báječný týden výhrou nad Ratíškovicemi. Rohatec vyhrál zaslouženě, hosté až na úvodní dvacetiminutovku herně propadli.

„Tento týden jsem dostal dva dárky. Jeden v pondělí od manželky, druhý v neděli od kluků. Musím být spokojený. Jsem rád, že jsme v tomto soutěžním ročníku uhráli s Ratíškovicemi čtyři body,“ usmíval se domácí lodivod Marek Antoš.

Ten se musel v derby obejít bez produktivního útočníka Schenela. Hostům chyběla hned trojice ofenzivních hráčů. Kromě dlouhodobě zraněného Tomáše Voříška vyřadily zdravotní problémy z boje Ňorka s Koplem. „Jejich absence byla znát. Tolik kvalitních útočníků zase nemáme,“ uvedl kouč Baníku Zdeněk Blaha.

Úvod zápasu ovšem patřil hostům. Ratíškovice prvních dvacet minut držely balon, dobře se pohybovaly i kombinovaly, před Flíčka se však nedostávaly. Výjimkou byly dvě příležitosti Breziny.

Slavoj odpověděl šancí Páleníka, který pálil po centru Korbela ve skluzu vysoko nad. Slavoj byl v prvním poločase nesmírně produktivní. Hned první střela mezi tři tyče skončila v síti. Po načechraném centru Páleníka poslal Rohatec do vedení Mikéska.

„Před prvním gólem jsme udělali hrubou chybu, když jsme po centru z pravé strany inkasovali zbytečný gól,“ řekl Blaha.

Hosty inkasovaná branka zaskočila Slavoj naopak hrál i po změně stran svoji hru. „Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany a spoléhat na brejky, protože naposledy v Bořeticích jsme díky útoční hře prohráli. Z první vážnější situace jsme dali gól. Pak byly na řadě Ratíškovice. Se stejnou taktikou jsme vyrukovali i do druhé půle. Věděli jsme, že druhý gól přijde. To se nakonec potvrdilo,“ pronesl Antoš.

Než domácí definitivně uklidnil Páleník, zahodili hráči Slavoje několik gólových šancí. Po chybě brankáře Chromého mířil z úhlu Vrba do tyče, dorážku Mikésky odvrátil na brankové čáře hostující kapitán Koplík.

Štěstí měli hosté i při šanci Mikésky, jeho ránu zastavil před brankovou čarou Machala, který tak napravil své předchozí zaváhání. Gól nedal ani dobře hrající Matůšek.

Pak přišla 74. minuta a zmiňovaný druhý gól Páleníka. Baník se sice snažil v závěru výsledek alespoň zkorigovat, ale hlavičku bojovníka Voříška zastavilo břevno. Více toho Ratíškovice ve druhé půli neukázaly.

„Bylo to vyrovnané utkání. Nehráli jsme zase tak špatně. Bohužel pokud nevystřelíme na branku, nemůžeme dát gól. V koncovce jsme zklamali, pravil Blaha.

Tomu se nelíbily dvě situace, které byly posouzeny v neprospěch Ratíškovic. „Nechci se vymlouvat na rozhodčího, ale podle mě zápas ovlivnil, neboť v pětačtyřicáté minutě přehlédl penaltový zákrok na Brezinu. Druhé brance Rohatce předcházel podle mě faul na Holeček, který byl u střídaček. Po něm jsme přestali hrát a domácí z následné akce duel rozhodli,“ poukázal na ošemetné situace ze zápasu hostující lodivod.

Podle Blahy ale vyhrál Rohatec zaslouženě. „Hlavně proto, že vystřelil na naši branku?ů trefně poznamenal zkušený kouč.

Jen pro zajímavost, sudí Urbánek nevytáhl ani jednu žlutou kartu. To ale není kritika sudího, tak slušně se v neděli doopravdy hrálo! Žádný ostrý zákrok ani zbytečný faul nebyl za nepříjemného chladného počasí k vidění.

„Bavil jsem se o tom s kolegou. Musím pochválit všechny tři rozhodčí za to, že odvedli perfektní výkon,“ ocenil muže v černém Antoš.

„Neřekl bych, že se nebojovalo. Hrálo se čistě a oba soupeři se respektovali. Jsem rád, že to bylo klidné a ne vyhecované jako v minulých zápasech. Navíc se to obešlo bez zranění,“ pravil Blaha.

Ten nezapomněl vyzdvihnou výkon Michala Voříška. „Za snahu a bojovnost zaslouží absolutorium, protože neuvěřitelně dřel,“ pochválil svěřence Blaha.

Žádný nadpozemský fotbal se ale v Rohatci nehrál. Kdo dal přednost tradičnímu koštu vína, nemusel litovat. V kulturním domě mu jistě bylo lépe než na tribuně rohateckého stadionu. Výhru nad Ratíškovicemi stejně zapili všichni společně.

„Poteče víno a slivovice,“ předpovídal Antoš, který přichystal pro tým občerstvení. Dvojnásobný otec měl na Velikonoce co oslavovat…

1.A třída: Slavoj Rohatec – FK Baník Ratíškovice 2:0 (1:0)

Branky: 22. Mikéska, 74. Páleník

Rozhodčí: Urbánek – Oujezdský, Vajdík (Kolesa)

Bez žlutých karet.

Diváci: 250

Rohatec: Flíček – Dohnálek, Konečný, Netík, Bidmon – Korbel, Vrba, Sloboda, Páleník (90. Anšlág) – Matůšek (85. Běloch), Mikéska.

Ratíškovice: Chromý – Petrů, Machala, M. Koplík, Kadlčík – Kundrata, Holeček, Kordula, B. Blaha (61. Svoboda) – Brezina (70. P. Kotásek), M. Voříček.

Zápas pohledem …

„Jsme rádi, že jsme vyhráli. V úvodu utkání jsme se ale bránili, soupeř byl nebezpečnější. I přes územní převahu Ratíškovic jsme však dokázali vytěžit branku. Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany a vyrážet do rychlých protiútoků. Ve druhém poločase jsme v tom pokračovali. Naše výhra je zasloužená.

Branka byla jednoduchá. Dostal jsem krásný centr od Páleníka, potom mi stačilo trefit branku. Ve druhém poločase jsem mohl přidat další gól, ale poprvé jsme to měl na dlouhou nohu , obránce Koplík to vyrazil. Před druhou šancí mě napálil Machala, míč jsem si hodil dopředu, poslal jsem balon do odkryté branky, ale hostující obránce stačil míč na poslední chvíli odvrátit na roh.

Nebylo to klasické nervy. Před týdnem v Bořeticích jsme byli nervózní, za nepříznivého stavu jsme se začali hádat s rozhodčím. Celý týden nás na to trenér upozorňoval.

Kasa se po narození Markovy dcery naplnila. Jsem moc rád, že jsme mu udělali radost výhrou."

Útočník Slavoje Rohatec František Mikéska