„Smyslem celé akce bylo dostat mezi rodiče informace o klubu, o práci s nejmenšími fotbalisty a zároveň ukázat, jak tuto koncepci naplňujeme v praxi. Celé jsme to nazvali Učíme se střílet góly za FK Hodonín," uvedl hlavní organizátor Fotbalového rodičáku a šéftrenér přípravek slováckého oddílu Michal Bíza.

Ve sportovní hale TEZA Hodonín se na konci března sešli hráči všech družstev přípravek, kteří pod vedením svých trenérů ukazovali své dovednosti.

„Ti nejmenší přesně v duchu jejich motta běhám, skáču, hraji si prezentovali několik honiček a pohybových her. Mladší přípravky zase nadchly diváky svými kousky s míčem. Starší přípravky naťukly téma herních kombinací založených na kvalitní přihrávce a soubojové situace jeden na jednoho podle jejich hesla fotbal je bitva rytířů," informoval Bíza.

Ten společně se svými kolegy z FK Hodonín přítomným divákům podával informace o tom, co a proč s dětmi právě trénuje a jaký by měl být výsledek snažení.

Rodiče povedené výkony svých ratolestí odměnili zasloužilým potleskem. V ochozech nescházeli ani trenéři mládeže z okolních klubů. Práci kolegů sledovali třeba zástupci Mutěnic, Prušánek a dalších okresních oddílů.

„Doufám, že je naši kluci přesvědčili, že se u nás dá hodně naučit. Velmi nás potěšila i návštěva trenérů našeho áčka," uvedl Bíza, který závěrem poděkoval všem vystupujícím hráčům a také rodičům, kteří si našli čas a akci svoji účastí podpořili.

„Jsem moc rád, že obětovali nedělní dopolední pohodu a přišli si vyslechnout důležité informace a zatleskat svým dětem," řekl Bíza.

Známý mládežnický kouč ovšem nezapomněl ani na své kolegy. „Těm děkuji za velmi konstruktivní přístup při zpracovávání koncepce a za připravené ukázky tréninkových jednotek. Všechno to dělali na úkor svého volného času jenom proto, aby naše práce měla skutečně hlavu a patu," dodal Bíza.