Příběh o bídném vstupu ratíškovických fotbalistů do letošní sezony má od středy další kapitolu.

Nese název: Konečná v krajském poháru.

Tým dirigovaný trenérem Milanem Bidmonem prohrál na půdě Milotic. Soupeři hrajícím o dvě soutěže níž podlehl 0:2. Na první gól čeká Baník už čtyři zápasy.

„Milky mají kvalitní mančaft. Mě přesto zajímají více mistrovské body, než pohár,“ řekl po závěrečném hvizdu Bidmon.

Není divu. Vždyť Ratíškovice zatím marně čekají na první body, v tabulce krajského přeboru jsou až šestnáctí. Mužstvu chybí střelec, který je schopný se pravidelně prosadit.

To se ukázalo i v Miloticích. Hráči si sice příležitost vypracovali, jenže koncovka vázla.

Také zadáci mnohdy nechali gólmana Pelíška na holičkách. Zkušený brankář jen těžce usměrňoval mladší spoluhráče před sebou.

„Když se dostali pod tlak, nevěděli, kde jsou,“ poznamenal zklamaný Pelíšek. „Pokud ale nedáme gól, nemůžeme vyhrát,“ připomněl vzápětí staré pravidlo.

Ruce nad hlavu zvedali ve středu pouze Milotičtí. Poprvé rozjásal domácí příznivce Šťastný, jenž si naběhl na hranici šestnáctky a po zpětné přihrávce rozvlnil ratíškovickou síť.

„Začali jsme obstojně. Pak jsme se ale na třicet minut vytratili a soupeř nás přehrával,“ uvedl kouč Milotic Roman Neduchal. O přestávce proto rozdal nové pokyny, které se ujaly už po třech minutách druhého poločasu. Na ostrou příhrávku z pravé strany si do vápna naběhl Balous a zařídil dvoubrankové vedení. „To byla rozhodující chvíle,“ shodli se oba trenéři v pozápasových debatách.

Snížit mohl Tomáš Kundrata. Jeho hlavička šla však těsně nad břevno. Stejnou mincí odpověděl na druhé straně střídající Filip Kundrata. Zbylé pokusy už si pohlídali gólmani. Závěrečný hvizd pak rozpoutal radost domácích. Hosté v těch chvílích jen sklesle odcházeli do kabiny. (liv)

Milotice – Ratíškovice 2:0 (1:0)

Branky: 13. Šťastný, 48. Balous

Milotice: Nedvědický – Měchura, Šeďa, M. Antoš, Z. Antoš – Šifel, Balous (Hamáček), Holub, Šťastný (Vaněk) – Hofr, I. Kundrata.

Ratíškovice: Pelíšek – Machala, M. Koplík, Dobeš, Kadlec – T. Kundrata, Sloboda, Kotásek (L. Koplík), Duda (Křižka) – Dohnálek (Stokláska), Voříšek.

Bidmonův návrat na místo činu

Dlouholetá postava milotického fotbalového klubu se opět vrátila do míst, kde toho tolik prožila. Trenér Milan Bidmon však tentokrát stál u střídačky hostů. Od nové sezony vede Ratíškovice, s nimiž se přijel porvat o postup do další fáze krajského poháru. Neúspěšně. „V Miloticích jsem prakticky doma. Vždycky se sem budu rád vracet,“ přiznal Bidmon. Dojmy mu kazila pouze porážka 0:2. „Cítím, že se zlepšujeme. Kluci chtějí pracovat. Bohužel nám pořád chybí body,“ krčil rameny. Na bývalého kouče navíc čekal v Miloticích transparent: I Bidmon fandí Agru. „Vybudoval jsem si tu nějakou pozici. Jsem rád, že si na mě vzpoměnili,“ uzavřel a zamířil kabiny. Té hostující…