Bídná série skončila. Fotbalisté Veselí slaví první výhru sezony

Veselí nad Moravou – Čekání na první výhru skončilo. Fotbalisté FC Veselí nad Moravou po postupu do krajského přeboru utnulo nepříznivou sérii remíz a porážek a v 7. kole se konečně dočkalo vítězství. Nováček soutěže ve Vojkovicích nasázel čtyři branky, stejný počet jako v předchozích šesti zápasech, a v sobotním duelu zvítězil 4:2.

18.9.2017

Fotbalisté FC Veselí nad Moravou se po postupu do krajského přeboru dočkali první výhry, na které se podílel i obránce Bohumil Vardan.Foto: Deník / Kopl Libor

Svěřenci trenéra Hrotka gólovými trefami orámovali začátek a konec první půle. Dvakrát skóroval Jaroslav Štefánek, další branky vstřelili Martin Vaďura a Aleš Radmil. Veselané se odpoutali z poslední pozice a s pěti body jsou předposlední.

Klid ale rozhodně nemají. Hrotkovu partu nyní čeká série tří náročných zápasů. Fotbalisté Veselí se postupně utkají s Bohunicemi, Lanžhotem a Mutěnicemi. „Los je docela vražedný,“ uvědomuje si Hrotek. „Věřím, že nám výhra psychicky pomůže a že zápasy se silnými soupeři odehrajeme ještě lépe a třeba urveme nějaké body,“ přidává veselský trenér.

Veselí mělo ve Vojkovicích hned v úvodu střetnutí štěstí, když tečovaná střela jednoho z domácích hráčů skončila na tyči a hosté hned z protiútoku po podobné akce udeřili. Tečovaná rána Vaďury přinesla Veselí vedení 1:0.

Hostům vstřelená branka pomohla. Veselané hráli dobře a měli i další šance, ale v 19. minutě inkasovali, když gólmana Motyčku překonal Kopečinský.

Nováček krajského přeboru dál slušně kombinoval a bojoval. Za ofenzivní snahu byl odměněn v závěru první půle, kdy se z trestného kopu parádně trefil špílmachr Radmil. Veselí mohlo jít o poločase do kabiny s ještě výraznějším náskokem, ale tutovku Vaďury zneškodnil gólman Sedláček, který si poradil i s dalšími střelami a šancemi protivníka.

Hosty definitivně uklidnil útočník Štefánek. Posila ze sousední Blatnice nejprve v 51. minutě zvýšila na 3:1, aby po hodině hry skórovala ještě jednou. Vojkovice sice zásluhou proměněné penalty Horňáka výsledek zkorigovaly, na zvrat ale neměly. Hosté už si vedení v klidu pohlídali a domů si i přes několik dalších zahozených příležitostí zaslouženě odvezli všechny body. „Jsem spokojený. Kluky jsem za výkon i výsledek pochválil. Naše vítězství je zasloužené,“ prohlásil Hrotek.

Bývalý ligový stoper měl znovu problémy se složením základní sestavy, neboť z ní vypadli marodi Joch a Prajza. „Oba budou dva týdny mimo. Jeden má natažené vazy v kotníku a menší výron, druhý zase zánět achilovky,“ povzdechl si Hrotek, kterému ale změna rozestavení nad očekávání vyšla.

Krajský přebor, 7. kolo
SK Vojkovice - FC Veselí nad Moravou 2:4 (1:2)
Branky: 19. Pavel Kopečínský, 72. Michal Horňák z penalty - 51. a 64. Jaroslav Štefánek, 3. Martin Vaďura, 41. Aleš Radmil
Rozhodčí: Marinč – Kocman, Bělák (Linhart)
Žluté karty: Lang, Čermák, Tichý (všichni Vojkovice)
Diváci: 100
Vojkovice: Sedláček - Kopečínský, Dvořák, Lang, Fajgl, Fiala (55. Negoda), Buc, Vacek (79. Strouhal), Čermák, Hořnák, Tichý
Veselí: Motyčka - Symerský, Smějsa, Valenta, Vardan – Růžička (89. J. Hodonský), Vaďura (74. Tomčal), Klimek, Radmil, D. Hodonský (46. Suchánek) – Štefánek.

18.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Souboj Matěje Charváta mezi třemi opavskými obránci.

Čtyřbrankový náskok nakonec stačil. Drtiči zvítězili nad Opavou

Lídr ODS Petr Fiala.

Z výsledků voleb jde vidět i boj o hodnoty, míní lídr ODS Petr Fiala

Rozhodla oblíbenost. Kroužky vynesly do sněmovny bývalého hejtmana i primátora

Jižní Morava – Lékařský titul i všeobecná oblíbenost zamíchaly s pořadím nových poslanců, kteří ve sněmovně usednou. Možnosti zvolit konkrétního člověka pomocí kroužkování využila třeba Zdena Holomková z Březiny na Brněnsku. „U voleb jsem zakroužkovala kandidáta, kterého osobně znám. Vím, že pro naši obec dělá hodně a zaslouží si to,“ vysvětlila.

Kominíci na roztrhání. Lidé čekají i měsíce na kontrolu

Jižní Morava – Topná sezona začala letos už v půlce září. Lidé řeší kontroly a čištění komínů na poslední chvíli. Kominíci mají plné kalendáře dlouho dopředu.

V rekordním hodovém průvodu kráčelo přes pět stovek lidí. Ve vracovském kroji

Vracov - Celkem 566 lidí ve vracovském kroji. A k tomu další stovka v krojích přespolních. Sobotní hodový průvod z roku 2015 ve Vracově na Hodonínsku se díky komisaři z pelhřimovské agentury Dobrý den zapsal počtem krojovaných v jedné obci mezi české rekordy. A je mu věnovaný další díl seriálu Deníku Rovnost Co soused, to rekordman.

Pojezný k neúspěchu ve volbách: Lidé se obrátili na populistické strany

Hodonín /ROZHOVOR/ – Po krajských volbách vedl jihomoravské komunisty jako jednička i do sněmovny kyjovský učitel a městský zastupitel Ivo Pojezný. Šestapadesátiletý poslanec ani přes obhajobu mandátu neskrýval zklamání. „Výsledek pod deset procent považuji samozřejmě za neúspěch. Doufal jsem ve třetí místo,“ řekl lídr komunistů, kteří v parlamentu ztratili osmnáct mandátů. Na jižní Moravě pak přišli o polovinu poslanců.