Padesát diváků toho v sobotu odpoledne na umělé trávě Pod Búdama mnoho nevidělo. Vinaři sice byli po většinu utkání fotbalovějším a aktivnějším týmem než soupeř z Brněnska, ale do vyložených šancí ani k nebezpečným pokusům se za devadesát minut pořádně nedostali.

Sedmý tým krajského přeboru naopak pozorně bránil a i po obdržené brance trpělivě čekal na chybu soupeře. Ta nakonec přišla v samotném závěru, takže průměrný a nijak záživný duel skončil překvapivou remízou.

„Z našeho výkonu jsem hodně zklamaný. Od první minuty to bylo z naší strany takové vlažné, nudné. Kluci hráli bez většího zájmu, takto určitě pokračovat nemůžeme," zlobil se mutěnický trenér Petr Zemánek. Ten měl až na zraněného Jakuba Čepila k dispozici všechny opory. Přesto výkon slováckého nijak oslnivý nebyl. Kouč divizního celku jen marně hledal po víkendovém utkání pozitiva. „Žádné jsem nenašel, celkově to bylo špatné," pronesl Zemánek.

Ten proti Ivančicím prostřídal čtrnáct hráčů do pole a tři branky. Slušný výkon kromě obránců podal snad jenom Lukáš Koplík, který nastoupil na levé straně zálohy. Ratíškovický odchovance byl i u jediné branky vinařů v zápase. Jednadvacetiletý mladík přelstil chytrou kličkou protihráče a zakončil. Hostující gólman balon pouze ztlumil a dorážející Čepil ač tísněn zblízka poslal míč za brankovou čáru.

Mutěnice se po změně stran snažily přidat druhý gól, ale všechny akce končily daleko před pokutovým územím soupeře. Šance a branky nepřinesla optická převaha ani několik rohových kopů a standardních situací.

Ani Ivančice domácí brankáře Kratochvílu a Horeckého nijak zvlášť neprověřily. Vše se změnilo až s příchodem gólmana Šupy, který po dvou nejistých zákrocích nakonec kapituloval. Dalekonosná a nijak prudká střela Bittnera skončila k údivu všech za Šupovými zády. „Byl to zbytečný a laciný gól," štvalo Zemánka, který zbytečné ztráty těsného náskoku litoval. „I když jsme nehráli dobře, tak jsme měli vedení udržet a zápas dovést do vítězného konce," věděl Zemánek.

Ten se po nevydařeném střetnutí na nic nevymlouval a své svěřence pořádně pokáral. „Únavou ani soupeřem to nebylo. I v přípravě chceme vyhrávat. Nevím, jestli se hráči viděli na večerním plese sportovců, kam jde celé mužstvo, ale nesmí se to stávat, ani v přípravě," dodal domácí kouč.

Devátý tým divize D odehrají v týdnu další dva přípravné duely. Ve středu se doma utkají s Rohatcem, v sobotu pak vyzvou třetiligovou Břeclav.

Přípravný fotbal

FK Mutěnice – FC Ivančice 1:1 (1:0)

Branky: 38. Marcel Čepil – 88. Tomáš Bittner

Rozhodčí: Jelínek – Vavřinová, Malík

Diváci: 50

Mutěnice: Kratochvíla (31. Horecký, 61. Šupa) – Trávník, Chromeček, Kupčík, Lamáček – Holešinský, Benešovský, Bíza, Koplík – Koštuřík, M. Čepil. (Pavelka, Varmuža, Vydařilý, Hromek).