Pro fotbalisty Ostrožské Lhoty to bylo druhé utkání v přípravě na jarní odvety v okresním přeboru. Osmé mužstvo tabulky se střetlo na umělé trávě v Kunovicích s fotbalisty Blatnice, kteří jsou v I. B třídě Jihomoravského kraje na třetím místě.

Nezasvěcený divák si při pohledu na hřiště musel myslet, že rozdíl v mužstvech je minimálně tři soutěže. Na umělém povrchu kunovické Bělinky to zdaleka nevypadlo, že Blatničané hrají „jenom“ o třídu výš.

Od začátku bylo jasné, kdo je na hřišti pánem. I ten nejlepší hráč Lhoty, pokud vůbec nějaký byl, by se jenom stěží dostal mezi náhradníky soupeře. Blatničané hráli s chutí, stříleli góly jako na běžícím pásu, byli prostě ve všech směrech lepší a spousta jejich šancí zůstala ještě neproměněných. „To nebyl pro nás rovnocenný soupeř. To byli hráči, kteří chtějí hrát fotbal a také trénovat,“ poznamenal po zápase trenér Ostrožské Lhoty Josef Dominik.

Tréninky ve dvou

Jeho protějšek Jaroslav Kapusta bral utkání jako trénink. „Hráči mně sice po zápase vytýkali, k čemu je nám takový soupeř, který se na to o poločase vykašle. Byl to pro nás první přípravný zápas a já jsem chtěl dát klukům hratelného soupeře. Nešlo mi ani tak o výsledek, ale byla to tréninková jednotka a to svůj účel splnilo,“ řekl Kapusta.

Kouč Ostrožské Lhoty Josef Dominik si postěžoval na tréninkovou morálku a přístup svých svěřenců k fotbalu. „Trénovat jsme začali prvního února, na prvním tréninku byli dva hráči a na druhém pět.

V zápase proti Blatnici chyběli z kádru jenom Josef Štergenich a Martin Žajdlík. „Ondra Zalubil, chce prý hrávat na jaře v Hluku, ale já o tom zatím nic nevím. Budoucnost fotbalu ve Lhotě vidím velmi pesimisticky, není tu k němu žádný vztah ani parta,“ posteskl si Dominik.

STANISLAV DUFKA

Ostrožská Lhota – Blatnice 0:7
Branky: D. Vaněk 3, T. Podolan 2, Z. Podolan z penalty, vlastní.
Ostrožská Lhota: Šicha –Doležal, Kotačka, Zbořil, Erdenebileg – Jurčeka, Štergenich, Kusák, Bachan – Pešík, Kuban. Trenér: Josef Dominik.
Blatnice: Z. Podolan –Janík, Schmeister, Cileček, Štefánek – Cícha, K. Vaněk, Lipčík, Ondroušek – D. Vaněk, T. Podolan. Trenér: Jaroslav Kapusta. Střídali: Hrobař, Janota.