Blatnici nezaskočila ve druhém přípravném zápase ani obdržená branka z první minuty, kdy po zaváhání gólmana Sládečka dorazil balon do sítě obránce Adam Veverka. Mladý zadák je v Hroznové Lhotě na zkoušce z Lipova, předtím působil i ve Vracově. „Společně s Ondrou Bílou a Petrem Lipčíkem patřil k lepším hráčům," řekl kouč Traubenu Josef Pavlica.

Blatnice se po gólu rychle probrala, postupem času převzala iniciativu a od desáté minuty na trávníku kralovala. Favorit svoji převahu vyjádřil i gólově. První poločas vyhrála Blatnice 3:1, ve druhém poločase pak přidala další čtyři branky. Hroznová Lhota dokázala nepříznivý výsledek pouze zkorigovat. „Výhru nepřeceňujeme, pořád je to jenom příprava," uvedl kouč Blatnice Jaroslav Bíla, který měl problémy se složením sestavy, neboť měl k dispozici pouze jedenáct hráčů. Z tradičních opor celku z Veselska scházeli třeba Jan a Jakub Cíchovi nebo Sládeček. „Absence, nemoci a dovolené k zimě patří," mávl rukou Bíla.

Zdaleka kompletní nebyl ani účastník nejnižší krajské soutěže. Pavlica postrádal stoper Schwarzbier, který jde na operaci s kolenem. Dále zraněné Podrazila, Lukáše Lipčíka a Janíčka. Samostatný případ je útočník Tomáš Durna. „Toho jsem za celou přípravu ještě neviděl. Zatím se u nás neukázal. Vůbec nevím, co s ním je," kroutil hlavou Pavlica.

Na absence opor se zkušený kouč nevymlouval. Pavlicu mnohem více mrzel výkon a přístup některých hráčů. „Z naší strany to byl totální propadák. I když jsme do zápasu nastoupili po třech měsících, tak někteří hráči mě zklamali. Čekal jsem mnohem lepší výkon," prohlásil hroznolhotský trenér.

Mizérii Traubenu podtrhl gólman Jurásek. „Na jeho vrub šly čtyři branky ze sedmi," řekl Pavlica. Hrubé chyby ovšem dělali i další hráči Hroznové Lhoty. „Blatnice nás úplně přejela. Soupeř nás předčil po fotbalové stránce, v rychlosti i důrazu," dodal Pavlica.

První přípravný duel mají za sebou i fotbalisté Nenkovic, kteří na umělé trávě v Dubňanech porazili Sokol Hrušky 3:1, když po prvním poločase prohrávali 0:1. Za vítěze dvakrát skóroval Tomáš Hrabal a jednu trefu zaznamenal Peter Kováč.

V sobotu nastoupili lužičtí fotbalisté k přípravnému zápasu na umělé trávě v Mutěnicích proti béčku Rohatce posílenému o několik hráčů z áčka. Lužičtí trenéři měli k dispozici patnáct hráčů, chyběli mimo jiné Hasík, Němec a Vávra. Lépe vstoupili do zápasu hráči Baníku. V první šanci trefil Pospíšil tyč, o chvíli později skóroval Brhel a stejný hráč mohl vstřelit i druhý gól, ale rohateckého brankáře podruhé zachránila tyč. Po změně stran Lužičtí zvýšili své vedení gólem dorostence Pavlíka. Až do sedmdesáté minuty byli lepším týmem na hřišti hráči Lužic, poté začali bránit dvougólový náskok. Dalekonosná střela soupeře skončila na vnější tyči. Další obrovské šance zlikvidoval znovu výtečný Fojtů. Utkání skončilo 2:0.

Kněždub, kterému scházelo šest stabilních hráčů, prohrál v Kunovicích 2:6. Branky Sokola zaznamenali Petr Chromeček a Paška.

V dalších přípravných zápasech Kyjov podlehl Hluku 0:2, Žarošice prohrály s béčkem Rousínova 1:2 a Vlkoš zdolal Čejkovice 3:0. Fotbalisté FC Veselí nad Moravou vedli s rezervou slovenské Myjavy po brankách Adama Polláka rychle 2:0, ale nakonec o náskok přišli a béčku ligového týmu podlehli 3:5. „První poločas byl z naší strany dobrý. Po čtvrt hodině hry jsme vedli o dva góly a navíc ještě Pollák nastřelil břevno, ale Myjava před půlí snížila a změně stran nás přehrála. My jsme po prostřídání tahali za kratší konec," uvedl trenér FC Veselí Jaroslav Kalinec. Ten v neděli postrádal několik stabilních hráčů, a tak dal příležitost i klukům z dorostu. „Myjava má velmi dobrý tým, pořádně nás prověřila," dodal Kalinec.

Vysokou výhru zaznamenal Starý Poddvorov, který na umělé trávě v Dambořicích přehrál Čejč 5:0. Dvakrát se za vítěze trefil Marek Duchoslav. Posila z Rohatce byla blízko hattricku, ale pokutový kop neproměnil. Penaltu nedala ani Čejč.

Přípravný fotbal

FK Blatnice – Sokol Hroznová Lhota 7:2 (3:1), branky: Nikola Hrbek 2, Patrik Janík 2, Jaroslav Štefánek, Radek Vyskočil, David Vaněk – Adam Veverka, Jan Jagoš.

TJ Sokol Nenkovice – Sokol Hrušky 3:1 (0:1), branky Nenkovic: 64. a 68. Tomáš Hrabal, 85. Peter Kováč.

FC Kyjov 1919 – Spartak Hluk 0:2 (0:1), Jan Dohnal, Patang.

Kunovice – Sokol Kněždub 6:2, branky Kněždubu: Petr Chromeček, Karel Paška.

FC Veselí nad Moravou – Spartak Myjava B 3:5 (2:1), branky FC Veselí: Adam Pollák 2, Kurečka.

Žarošice – Rousínov B 1:2, branka Žarošic: Dominik Jankůj.

Rohatec B – Lužice 2:0 (1:0), Brhel, Pavlík.

Vlkoš – Čejkovice 3:0 (1:0), Luboš Zálešák, David Zálešák, Daniel Nastasa.

Starý Poddvorov – Čejč 5:0, Marek Duchoslav 2, Lukáš Frolec, Ondřej Žurovec, David Skočík.

Hrubá Vrbka – Kunov 5:4, branky Hrubé Vrbky: Kostelanský 2, Slovák, Šilhavý, Roháč.

Boleradice – Mikulčice B 5:3, Hausner 3, Šlancar 2 – T. Výmola, P. Jánoš, J. Glöckl.