Informaci Hodonínskému deníku potvrdil ve čtvrtek odpoledne člen výkonného výboru FK Saz Ladislav Vyskočil. „Hlavním důvodem je špatné sestavování mužstva. Někteří hráči často nastupovali na netradičních postech. Navíc trenérovy požadavky byly pro hráče dost náročné," uvedl dlouholetý blatnický funkcionář.

Vaz zlomila zkušenému kouči nedělní porážka 0:6 s Lednicí, která se díky vysoké výhře dostala právě před Blatnici do čela soutěže. Pro tým z Veselska to byla nejtěžší porážka za poslední čtyři sezony. V ročníku 2006/2007 odcházel s debaklem 1:9. A kde? V Lednici. Tehdy se čtyřmi góly blýskl Miroslav Fóbl.

Blatnice ztrácí na vedoucí tým tři kola před koncem dva body. „Postupu se nebráníme, ale za každou cenu jít výš určitě nechceme,“ řekl Vyskočil.

Vedení Blatnice odvolalo trenéra na pondělní schůzi výkonného výboru. Kapustovi své rozhodnutí oznámilo po středečním tréninku. „Šok z porážky byl veliký. Nějaký důsledky se daly očekávat,“ pravil Jaroslav Kapusta, který bral nepříjemnou situaci v klidu a s nadhledem. „Je to úděl trenéra,“ řekl zkušený trenér. „Mužstvo jsem dovedl k historickému umístění a tři kola před koncem soutěže máme čtyřiačtyřicet bodů a reálnou šanci na postup,“ pokračoval. „Navíc vylosovaní je pro Blatnici příznivější,“ do­dal.

Druhý tým první B třídy se v závěru letošní sezony utká s posledním Lanžhotem, Veselím a Hustopečemi. Vedoucí Lednici čekají tři týmy z Hodonínska. Fóbl a spol. postupně narazí na Starý Poddvorov, Kněždub a Žarošice.

Šance na postup do první A třídy je tedy pro oba týmy veliká. V Blatnici se však o vyšší mluvilo potichu. „Byl jsem možná jediný, který chtěl postoupit,“ říká Kapusta, který bude vzpomínat na Blatnici v dobrém.