Svěřenci kouče Bíly porazili Slovan 3:2. Dál jdou i Dubňany, které si doma poradily s Podivínem.

Souboj Blatnice se Bzencem sledovala slušná návštěva. V tropickém vedru patřil začátek domácím. Střela Sládečka šla ovšem vedle a pokus Jana Cíchy zneškodnil pozorný gólman Žigo.

Blatnice se ujala vedení v 10. minutě, kdy se po standardní situaci hlavou trefil Laga. Hosté sice dobře kombinovali, ale před branku domácího týmu se dostávali pouze sporadicky.

Náskok domácích navýšil po chybě obrany Slovanu Jan Cícha. Hosté po druhé inkasované brance přidali a v rozmezí tří minut skóre srovnali. Obě branky dal Radek Šifel. „První gól dal střelou z dálky, pak využil chybu obrany a vyrovnal,“ uvedl zástupce blatnického klubu Ladislav Vyskočil.

Ve zbytku první půle si šance vytvořily oba týmy, ale brankáři své spoluhráče podrželi. Po změně stran se Blatnice i Bzenec snažili utkání zvrátit na svoji stranu. Obrany však fungovaly až na malé výjimky spolehlivě.

Rozhodnutí padlo v 77. minutě. Po průniku Vaňka skóroval Ondroušek. V závěru mohl domácí kanonýr definitivně rozhodnout, jeho sólo však zastavil Žigo.

„Proti Bzenci jsme odehráli celkem slušné utkání, oproti neděli jsme podali o sto procent lepší výkon. Dobře jsme kombinovali, navíc se nám podařilo dát tři hezké góly,“ uvedl domácí brankář Zdeněk Podolan.

Podle něj účastník krajského přeboru Blatnici trochu podcenil. „Do zápasu jsme šli s tím, že nemáme co ztratit, takže se nám asi hrálo lépe. Každopádně jsem rád, že jsem předvedli opět v poháru dobrý fotbal a že lidi viděli zase dost gólů a zajímavých situací,“ pravil Podolan.

Ten nad příštím soupeřem nepřemýšlí. „Ani nevím, koho máme dostat. Kluci říkali, že buď Vracov nebo Mutěnice. Já bych bral raději Mutěnice, proti nim se mi vždycky dařilo,“ konstatoval Podolan.

Menším překvapením je i výhra Dubňan nad Podivínem. Domácí byli i bez Novotného, Šimka, Šalši, Křižana a brankáře Bílíka lepším týmem. Na trefu mladíka Bati sice dokázali hosté ještě odpovědět, ale po změně stran už na trávníku jasně kralovali domácí. Dvě branky vstřelil Kos, výhru domácích završil Baťa. Podivín korigoval pouze proměněnou penaltou Očenáška.

„Podivín mě nijak nenadchl. Byli jsme lepší, tentokrát se nám hodně dařilo,“ uvedl jednatel dubňanského klubu Miroslav Brulncík. Domácím pomohly i hrubky hostujícího gólmana Solaříka. Osmnáctiletý dorostenec se podepsal na dvou brankách.

S letošním ročníkem Jihomoravského poháru se ve středu rozloučilo deset týmů z krajského přeboru. Dál jdou pouze Blansko, Rousínov, Zbýšov, Rajhrad a IE Znojmo.

Venku z poháru jsou kromě Kyjova, Bzence a Podivína také loňský finalista Boskovice, Rájec, Ráječko, Novosedly, Kuřim, Ivančice a Moravský Krumlov.

První kolo uzavře atraktivní duel Mutěnic s Vracovem. Zápas se hraje kvůli Memoriálu Václava Ježka až příští středu.

Na podzim se bude hrát ještě druhé kolo, které se uskuteční ve středu 7. září. Čtvrtfinále, semifinále a finále jsou na programu až na jaře.