Svěřenci kouče Zdeňka Blahy jsou čtyři kola před koncem soutěže znovu první. Dva body před sobotním soupeřem.

Jediný Ratiškovják, který neměl z výhry Baníku radost, byl Tomáš Voříšek. Mladý útočník přišel do Vracova v zimě na hostování právě z Ratíškovic. Kouče prvního mužstva Snopka o svých kvalitách nepřesvědčil, a tak místo v boji o postup do divize nastoupil nadaný mladík za vracovskou rezervu na půdě mateřského oddílu.

„Podal dobrý výkon. V první půli nás ještě zlobil, ale po změně stran jsme si na něj dali pozor. Kluci ho uhlídali,“ řekl domácí kouč Zdeněk Blaha. Hostující trenér Voříška moc nechválil . „První poločas byl na trávníku velmi platný a domácí obraně dělal největší potíže Zařídil i první branku. Bohužel ve druhé půli se vytratil a na hřišti nebyl vůbec vidět,“ uvedl Libor Řihák.

Atraktivní okresní zápas začal svižně. Domácí Vymyslický pálil v první minutě do boční sítě. Na druhé straně o sobě dal poprvé vědět Voříšek. Už v 8. minutě si poranil koleno zadák Baníku Duda. Toho nahradil dorostenec Stokláska. Druhá pohroma přišla pro Ratíškovice o dvě minuty později. Rozběhnutého Voříška nedovoleně zastavil v pokutovém území Kováč a zkušený sudí Zálešák bez váhání ukázal na bílý puntík. Mazák Gaspar nařízenou penaltu bezpečně proměnil.

Vracov mohl v první půli přidat další branky, ale šance Voříška, Pavla Klajby a L. Příkazského gólem neskončily.Ob­zvláště po hlavičce Příkazského se vyznamenal brankář Foltýn. I Baník měl na těžkém terénu šance, ale hostující gólman Vinca byl v prvním poločase pozorný. „První poločas jsme trošku prospali a za nepříznivého počasí dostali dva laciné góly. Druhá půle byla z našeho pohledu zcela jiná,“ pravil Blaha.

Domácí kouč ovšem nemluvil o druhé brance Vracova, kterou vstřelil ve 49. minutě Pavel Klajba. Hostující tým ale po změně stran zastínil domácí zadák Petr Koplík, který během několika minut srovnal. Bývalý hráč Dubňan a Ježova se nejprve hlavou trefil po centru Svobody a následně usměrnil za Vincu nákop Kadlčíka. Nutno dodat, že mladík Vinca měl na obou brankách velký podíl. „Důležitý moment přišel za stavu 0:2, kdy jsme se brzy vrátili do hry,“ uvedl Blaha. „Nepohlídali jsme Koplíka, který rozhodl zápas,“ řekl Řihák.

Petr Koplík měl prsty i ve vítězném gólu. Zadáka Baníku fauloval před vlastní brankou Příkazský a sudí Zálešák podruhé v utkání nařídil pokutový kop. „Obě penalty byly stejně přísné,“ míní Blaha. „Zápas rozhodla sporná penalta,“ nabídl svůj pohled Řihák. Hostům se výkon hlavního arbitra nelíbil. „Sudímu se druhý poločas zápasu vůbec nepovedl. Pískal tendenčně. Ale zápas nám neprohrál. Nemůžeme v průběhu druhého poločasu vést venku o dvě branky a nakonec prohrát. Za třicet minut jsme dostali čtyři góly. To se nemůže stát,“ zlobil se kouč Vracova.

Zákrok na Koplíka potrestal Dekař. Hosté se v závěru snažili o vyrovnání. V posledních minutách otevřeli hru a vrhli všechny síly do útoku. Domácí se ale zaskočit nenechali a vstřelili čtvrtý gól. Chybu zadáka Chovance potrestal Jiří Blaha, který pokořil Vincu výstavní ranou do šibenice.

„Odehráli jsme velmi dobrý zápas. Před kluky smekám. Za druhý poločas jsme se vítězství zasloužili,“ zářil Blaha. Hosté odjížděli domů smutní. „Ratíškovice byly po změně stran lepší, ale o dvě branky si vyhrát nezasloužily. I přes čtyři obdržené branky hrál v obraně velmi dobře dorostenec Michal Klajba. Byl na naší straně nejlepší. Na domácí straně zaslouží uznání Petr Koplík. Zařídil tři branky a to se nestává každý týden,“ nechal se slyšet Řihák.

Béčko Baníku si cenné vítězství užilo. „Moc jsme chtěli vyhrát, což se nám splnilo. Myslím, že jsme do hry dali více srdíčka. Tři body nás těší, ale rozhodnuto zdaleka není,“ pronesl hrdina zápasu Petr Koplík.

I kouč Baníku zůstal nad věcí. „Ve hře je dvanáct bodů. Oba týmy ještě mohou klopýtnout,“ řekl Blaha. Jeho tým má před druhým Vracovem dvoubodový náskok. „Vítězství v soutěži bohužel nemáme ve vlastních rukou. Můžeme třeba vyhrát zbývající čtyři zápasy, ale stejně nemusíme být první. O postup se ale ještě popereme,“ slíbil fanouškům Řihák.

Boj o krále třetí třídy bude napínavý do posledního kola.

FK Baník Ratíškovice B – FC Vracov B 4:2 (0:1)
Branky: 52. a 61. Petr Koplík, 72. Dekař z penalty, 82.Jiří Blaha – 12. Gaspar z penalty, 50. Pavel Klajba
Rozhodčí: Zálešák – Malík, Stávek
Žluté karty: Foltýn, Kadlčík, Dekař, Novák, B. Blaha – M. Klajba, Kozák
Diváci: 80
Ratíškovice B: Foltýn – Kadlčík, Duda (11. Stokláska), P. Koplík, Novák – J. Blaha (89. J. Kordula), Svoboda, Dekař, Kováč – Vymyslický (50. D. Voříšek), B. Blaha.
Vracov B: Vinca – Lunga, Chovanec, M. Klajba, Procházka – Jakubíček, Gaspar, L. Příkazský, Gasnárek (65. Kozák) – P. Klajba (78.T. Kudlík ), T. Voříšek.