„Snažili jsme se uhrát dobrý výsledek. Dařilo se nám to sedmdesát minut. Závěr už jsme nezvládli. Porážka je krutá, ale nedá se nic dělat. Lipár za góly nemohl,“ řekl hostující kouč Petr Kohůt.

Ten se musel obejít bez pětice hráčů. Hostům chyběli gólman Sládeček, obránce Vávra a záložník Lukáš Macko. Mazák Bronislav Štefánek v týdnu odešel na hostování do Hroznové Lhoty, Dušan Macko konečně zamířil do Blatnice.

Do branky Velké se premiérově postavil Dominik Lipár. Šestnáctiletý gólman poprvé kapituloval ve 13. minutě, kdy si na Bombiczův roh nejvýše naskočil Beneš a poslal domácí do vedení. Bohunice měly po celé utkání výraznou herní převahu, ale brankově se začaly prosazovat až v závěru. Do té doby drželo hosty ve hře štěstí. Jenom v první půli je dvakrát zachránila branková konstrukce. Nejnebezpečnější šanci hostů vypracoval v prvním poločase bohunický obránce Vjater, který hlavou jenom těsně minul vlastní branku po dlouhém nákopu velických obránců.

Nejnebezpečnější velická střela přišla v 48. minutě. Petr Kohůt střílel z trestného kopu jen těsně vedle levého horního rohu branky. Pak už se počítaly šance jenom Bohunicím. Beneš ani Hanousek ještě neuspěli. Dobře zhuštěnou obranu hostů překonal až v 72. minutě Bombicz. Na začátku byl sporný faul na Hudce, po kterém zahrával doposud patnáctigólový střelec přímý volný kop z dvaadvaceti metrů a poslal míč do levého horním rohu branky. Za šest minut se objevil za obranou Bombicz, vystřelil ze šestnáctky a trefil se opět do šibenice. Neuběhly ani čtyři minuty a Hudec vyslal do sóla Bombicze, který křížně obstřelil Lipára a uzavřel výsledek na 4:0.

Tatran Bohunice – Kordárna Velká nad Veličkou 4:0 (1:0)

Branky: 72., 78. a 83. Bombicz, 13. Beneš
Rozhodčí: Mikyska. Diváci: 100.

Bohunice: Cífka – Konečný, Hanousek, Vjater, Frank – Tonev (76. Masařík), Beneš, Hudec, Stehlík – Krejčí (62. Kříž), Bombicz.
Velká: Lipár D. – Šácha, Valášek, Miškeřík, Štefánek P. (82. Kurečka) – Pavlinec (74. Kohůt M.), Horák, Machálek, Kohůt M. – P. Kohůt , Slovák.

(zdroj: www.jihomoravskyfotbal.cz)