Běžela 65. minuta. Novotný se dostal až za domácí obranu, obešel i brankáře Chromka a chtěl střílet do prázdné branky. „Udělal mi kličku a mně nezbývalo nic jiného než ho faulovat,“ tvrdí jednadvacetiletý gólman.

Chromek inkasoval za penaltový zákrok pouze žlutou kartu. „Už jsem se viděl v kabině,“ uvedl krátce po utkání.

Svůj faul ale dokázal Chromek odčinit a špatně umístěnou střelu Novotného zneškodnit. „Věřil jsem si. Vždycky je to padesát na padesát,“ říká.

S remízou však samozřejmě nebyl spokojený. „Bod je pro nás určitě ztráta,“ míní syn známého okresního rozhodčího. „Sparta se určitě dala porazit. Nějaké šance jsme měli, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit,“ lamentoval Chroměk.

Hodonín čeká na výhru úpět kol. „Doma jsme měli tři zápasy. Kdybychom uhráli devět bodů, tak jsme měli klid. Teď musíme bojovat dál,“ sdělil Chromek. Los však mají Hodonínští přímo strašidelný. Venku Moravský Krumlov a zachraňující se Ráječko, doma o postup bojující Rájec. „Do konce sezony zbývají ještě tři zápasy, ve hře je devět bodů. O záchranu se popereme,“ pravil.

Hodonín navíc venku hraje lépe než v komorním domácím prostředí. Hodonínští odehráli dobré zápasy v Bavorech i ve Znojmě, kde těsně prohráli. „Nevím, čím to je. Ale se slabšími týmy málo bojujeme. Proti kvalitním mančaftům se dokážeme vyhecovat a odehrát s nimi vyrovnané partie,“ dodal Chromek.