Největší favorit na postu do krajské soutěže znovu vyhrál. Vlkoš doma dokázal udolat srdnatě bojující Ždánice.

„Musím kluky pochválit za bojovnost. Vlkoš je ale v útočné fázi ohromně silný. Domácí byli lepší, ve druhé půli nás přejeli,“ uznal kvality domácího týmu kouč Kova Milan Heisner.

Ten postrádal ve Vlkoši oporu Bekera. „Byli jsme oslabení, na lavičce byli tři dorostenci,“ upozornil.

Domácí nastoupili do zápasu v plné síle a plni elánu. Do úvodní šance se prokličkoval Vavruš, ale na brankáře Rubana nevyzrál. Pak pálili těsně vedle David s Hrbáčkem.

Vlkoš se gólu dočkal v 15. minutě. Fotbalový biliár zakončil impozantní ranou do šibenice Farmačka. Radost domácích zdvojnásobil o sedm minut později Vavruš, který za pomoci hostujícího obránce překonal bezmocného Rubana.

Akcie Ždánic byly v ten moment setsakramentsky nízko. Někteří fanoušci hostí vývoj utkání nezvládli, pár minut bylo rušno i v hledišti.

Pak si na vlastní polovině postavil míč hostující brankář a z šedesáti metrů nachytal nepozorného gólmana Lorence. „Něco podobného jsem viděl snad někdy v žácích,“ kroutil hlavou Heisner.

Další k.o zasadil Vlkoši stoper Petr Ruban, který výstavní hlavou dokonce srovnal. „Udělali jsme hrubé chyby. Musíme zapracovat na obraně. Brankář může udělat chybu, ale aby byl v malém vápně neobsazený hráč, to by se nemělo stávat,“ zlobil se domácí trenér Svatopluk Macek.

Kovo drželo naději na bodový zisk do 57. minuty. Po centru Hrbáčka dal o sobě vědět stoper Verchola, který prudkou hlavičkou poslal svůj tým opět do vedení. Když tentýž hráč přidal patnáct minut před koncem čtvrtý gól, bylo o vítězi nadprůměrného okresního duelu rozhodnuto.

Závěrečné půlhodina se totiž nesla ve znamení nervozity, ostrých soubojů, sprostých slov a slovních provokací. „Utkání bylo zbytečně nervózní,“ uznal Macek.

Hostům se nelíbily hlavně slovní útoky na členy realizačního týmu. „Mě jenom mrzí, že se mezi diváky najdou lidé, kteří na vás devadesát pokřikují výrazy, které nejdou nikde publikovat. Musel jsme se hodně držet, abych neprovedl nějakou špatnou věc.Takové věci prostě k fotbalu nepatří,“ čílil se Heisner.

V nervózním závěru byli dva hráči vyloučeni. Nejprve putoval předčasně pod sprchy domácí Farmačka, o tři minuty později se opouštěl trávník hostující Markus.

Jen pro upřesnění, obě vyloučení byla více než přísná. Nestranným příznivcům muselo být Farmačky až líto. „Nechci se hráčů zastávat, ale první žlutá byla přísná. Brankář neměl míč v ruce. Druhý zákrok jsem neviděl,“ řekl Macek.

Farmačka tak určitě vynechá příští zápas. „Třetí útočník je zraněný, to by bylo špatné,“ uvědomoval si Macek. Markus zase uviděl dvě žluté karty v rozmezí pěti minut.

Napětí nakonec ukončil pátý gól, který vstřelil v závěru kanonýr David. „Ždánice jsme předčili díky fotbalovosti a standardním situacím. Hosté bojovali, ale my jsme měli zápas po třetí brance pod kontrolou,“ pravil Macek.

„Utkání rozhodl důraz před brankou a kvalita domácích útočníků,“ míní Heisner. Kovo se za svůj nedělní výkon stydět rozhodně nemusí. „Diváci se museli bavit. Škoda, že jsme inkasovali pět branek. Každopádně chceme Vlkoši šlapat na krk i nadále,“ dodal lodivod Ždánic.

Sokol Vlkoš – Kovo Ždánice 5:2 (2:2)
Branky: 57. a 75. Verchola, 15. Farmačka, 21. Vavruš, 89. David – 25. R. Ruban, 30. P. Ruban
Rozhodčí: Riedl – Hýbl, Hulcký
Žluté karty: Farmačka, Vavruš – L. Mlčák, A. Mlčák, Markus
Červené karty: 80. Farmačka – 83. Markus
Diváci: 250
Vlkoš: Lorenc – Blata, M. Lunga, Verchola, P. Lunga – Zálešák (46. M. Ingr), Vavruš, Hrbáček, Novák – David, Farmačka.
Ždánice: R. Ruban – Lánc, P. Ruban, Markus, L. Mlčák – Světlík, A. Mlčák, Ždánský, Kopeček – Galia, Marčík.